فرماندارمیبد:

رابطه نسل قدیم و جدید باعث انگیزه فعالیت بیشتر در جوانان می‌شود


فرماندارمیبد در جلسه با اعضای موسسه غیرانتفاعی و خیریه بنیاد فرزانگان اندیشه، با تکریم سالمندان و فرزانگان این شهرستان به بخش بی‌بدیل سالمندان در جامعه و خانواده پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح گفت: ما هرچه بتوانیم رابطه نسل قدیم و جدید را بیشتر برای جوانان پررنگ‌تر کنیم؛ جوانان باانگیزه و نشاط بیشتری در جامعه می‌توانند فعالیت داشته باشند.

فلاح بابیان اینکه موسسه خیریه بنیاد فرزانگان میبد هدفش انتقال تجربیات سالمندان به نسل جدید است بر تشکیل جلسات هم‌اندیشی مدیران شهرستان با این بنیاد تأکید کرد و افزود: آماده همکاری و مساعدت به این موسسه هستیم و امیدواریم با شکل‌گیری این بنیاد بتوانیم مشکلات در پیش رو را کاهش دهیم.

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد هم ضمن معرفی فعالیت‌های این موسسه گفت: جمع زیادی از شهروندان در سن سالمندی قرار دارند.

فلاح افزود: بهزیستی از سه سال پیش باهدف ارائه خدمات بهتر به سالمندان بنیاد فرزانگان را ایجاد کرد.

وی با اشاره به طرح آموزش‌های "چگونه سالم پیر شویم "درراستای تکریم فرزانگان گفت: بنیاد فرزانگان میبد ضمن نقش آموزشی و اجرای برنامه‌های بهزیستی اعتقاد دارد هرچه بتواند پیوند نسل جدید و قدیم را و انتقال تجربیات را بیشتر کند می‌تواند به هدف نهایی خود نزدیک شود.

رئیس بهزیستی میبد خاطرنشان کرد: دربیناد فرزانگان میبد 50 نفر عضو هستند و در آینده این آمار به چند برابر هم افزایش خواهد یافت.

فلاح گفت: در حال حاضر شهرستان میبد در حدود 15 هزار سالمندان بالای 60 سال دارد که 600 نفر از این سالمندان معلول هستند و تحت پوشش بهزیستی در مرکز روزانه سالمندان خدمات دریافت می‌کنند.


آدرس کوتاه :