فرماندار تفت:

رعایت ارزش‌های دینی در تفرجگاه‌ها الزامی است


فرماندار تفت گفت: حرمت‌شکنی عده‌ای هفته‌های گذشته در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها احساسات مردم شهرستان را جریحه‌دار کرد، لازم است حرمت ماه رمضان و ارزش‌های مذهبی از سوی آحاد مردم خصوصاً مسافران رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "علیرضا نوکار" در حاشیه بازدید از تعدادی بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها که با همراهی فرمانده منطقه انتظامی و شهردار انجام شد، گفت: تفت منطقه‌ای خوش آب‌وهوا و ییلاقی است که بیشترین تفرجگاه و منطقه تفریحی استان یزد را در خود جای‌داده و همواره مورد استقبال گردشگران و مردم مرکز استان و سایر نقاط است.

وی ادامه داد: قبل از آغاز ماه رمضان جلساتی با مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای حفظ حرمت این ماه و رعایت اصول و ارزش‌های مذهبی برگزار شد و برنامه‌ریزی‌های لازم نیز صورت گرفت.

وی با اشاره به گزارش‌های مردمی روزهای گذشته مبنی بر حرمت‌شکنی برخی افراد در تعدادی از بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهر، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی با ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی گشت‌های رضویون و نیروی انتظامی برقرار و تذکرهای لازم به افراد داده شد.

نوکار تصریح کرد: در بازدید از بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها مشاهده شد با برقراری گشت تعداد حرمت‌شکنی‌ها کاهش یافت و موارد اندکی هم که وجود داشت تذکرهای لازم از سوی مأموران انتظامی به هنجارشکنان داده شد.

وی بابیان اینکه مردم مؤمن و متدین تفت هرچند مهمان‌دوست هستند، نسبت به حفظ ارزش‌های دینی فوق‌العاده حساس‌اند، افزود: حرمت‌شکنی در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها احساسات مردم را جریحه‌دار کرد امیدواریم در زمان باقی‌مانده تا پایان ماه رمضان کسانی که از مرکز استان و سایر نقاط به تفت سفر می‌کنند حرمت این ماه را حفظ کنند.

فرماندار تفت به وضعیت کرونایی شهرستان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به تعداد بستری‌های زیاد در بیمارستان شهر و افزایش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، متأسفانه حضور مردم در تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها اغلب بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی بابیان اینکه استقرار در پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهرستان ممنوع اعلام شد، اظهار امیدواری کرد که با رعایت مردم و حضور نیافتن در پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهرستان شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا و از بین رفتن هرچه زودتر این ویروس باشیم.آدرس کوتاه :