جلسه فوق‌العاده بررسی مشکلات آب شهرها و روستاهای شهرستان در نشست با مدیرعامل آب‌وفاضلاب استان

شناسه : 162050755

جلسه فوق‌العاده بررسی مشکلات آب شهرها و روستاهای شهرستان در نشست با مدیرعامل آب‌وفاضلاب استاندر نشستی فوق‌العاده با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد، مسائل و مشکلات حوزه آب شهرستان در آستانه فصل تابستان مورد بررسی و چاره‌اندیشی قرارگرفت.
 
سرپرست فرمانداری اردکان در این نشست با تشریح وضعیت کمی و کیفی آب شهرستان، وابستگی شدید به آب انتقالی را از مهم‌ترین مسائل در این حوزه عنوان کرد و گفت: نیاز شهرستان اردکان در اوج مصرف، ۴۰۰ لیتر بر ثانیه است که بخش عمده آن با توجه به فقر منابع آبی داخلی، از آب انتقالی تأمین می‌شود.
 
پوردهقان‌اردکان با تأکید بر لزوم رعایت شأن و منزلت مردم اردکان در تأمین آب گفت: به‌ناچار و برای تأمین آب سالم و شیرین ۳۷ ایستگاه برداشت آب ساخته شده که تعدادی از آن‌ها مستقیماً به شبکه انتقالی متصل‌اند و با استفاده از اعتبارات استانی و شهرستانی درصدد اتصال مستقیم تمام این ایستگاه‌ها به شبکه آب انتقالی ازطریق ایجاد ۴۰ کیلومتر لوله‌کشی جدید تا پیش از فصل تابستان هستیم.
 
سرپرست فرمانداری اردکان همچنین انتقال آب خلیج‌فارس به اردکان را یک ابرپروژه ملی توصیف و اظهار امیدواری کرد بخشی از این آب با اولویت به تأمین نیازهای شرب شهرستان اختصاص یابد.
 
وی با بیان این‌که با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی، مجوز حفر ۸ حلقه چاه در شهرستان اخذ شده، از افزایش ظرفیت آب شهرستان به میزان ۱۳۰ تا ۱۵۰ لیتر بر ثانیه از منابع داخلی در آینده خبر داد.
 
پوردهقان‌اردکان تعویض شبکه‌های فرسوده توزیع آب شهری را عامل مهمی در کاهش هدررفت آب عنوان کرد و گفت: سالیانه باید حداقل ۱۰ درصد از شبکه‌ها نوسازی و بهسازی شوند.
 
وی همچنین در خصوص آب شرب پایدار موردنیاز روستاهای بخش‌های سه‌گانه به‌خصوص در تابستان گفت: تأمین آب باکیفیت و کمیت و ارائه راهکار اساسی، انتظار شهرستان از شرکت آب و فاضلاب استان است و مدیریت شهرستان با بسیج تمام امکانات آماده همکاری در این زمینه است.
 
پوردهقان‌اردکان در پایان بر لزوم فرهنگ‌سازی در بین مردم، صنایع، کشاورزان و کلیه بهره‌برداران به‌ویژه در دوره اوج مصرف تأکید کرد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.