شناسه : 149317248

70 پروژه توزيع برق استان يزد در دهه فجر امسال به بهره برداري مي رسد


در چهلمین فجر انقلاب اسلامی 70 پروژه توزيع برق استان يزد با اعتباری بالغ بر 144 میلیارد و 145 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید .

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد  مهندس  آرش نواب در آستانه چهلمین بهار انقلاب اسلامی افزود:  اين طرحها در چهار  محور برقرساني به روستا و ‌مسكن مهر شهری، توسعه و احداث ،  ‌اصلاح و بهينه سازي شبكه هاي برق  و ‌تامين روشنايي درمناطق شهری و روستایی با اعتباري بالغ بر 144 ميليارد و 145 ميليون ریال اجرا شده است.

وی یادآورشد: بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه،برقرسانی و توسعه خدمات رسانی به مشترکان دارد.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان يزد در ادامه سخنانش گفت : با توجه به اهميت برقرساني به پروژه هاي مسكن مهر ، دو پروژه مسكن مهر شهري و یک پروژه برق رسانی روستايي با هزينه اي افزون بر سه ميليارد و 680 میلیون ريال افتتاح خواهدشد.

وي افزود : در اجراي پروژه هاي مسكن مهر كه از اهداف اصلي دولت در جهت تحقق عدالت است  ،‌ حدود دو کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف احداث و   سه دستگاه ترانس و 34 دستگاه چراغ نصب شده است .

مهندس نواب خاطرنشان كرد  : با توسعه صنعت توزیع برق استان ،‌در حال حاضر روستای فاقد برق از 10 خانوار به بالا نداریم و در اين ايام نيز فقط یک روستا در منطقه چاهک شهرستان خاتم از نعمت برق برخوردار خواهد شد .

وی به توسعه صنعت توزیع برق در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه طول خطوط فشار متوسط استان نسبت به چهل سال گذشته وپیش از انقلاب اسلامی از رقم 549 کیلومتر تا پایان آذر ماه امسال به 10 هزار 546 کیلومتر رسیده است ، افزود :خطوط فشار ضعیف استان نیز از 670 کیلومتر به 8 هزار 314 کیلومتر افزوده شده و تعداد ترانسفورماتورهای منصوبه از 415 دستگاه به 15هزار و 563  رسیده است.

مهندس نواب اظهار کرد : تعداد این روستاها قبل از انقلاب 52 روستا بود اما در حال حاضر  922 روستای برق دار در استان یزد وجود دارد.

وي افزود : در این سالها تعداد مشترکان برق در استان يزد از 66 هزار و 690 مشترك  به بیش از 660 هزار مشترک رسیده و شاهد رشد 10 برابری نسبت به سال 57 بوده است.

  این مسئول خاطرنشان كرد: با افتتاح پروژه هاي دهه فجر سال جاري در مجموع افزون بر 42 كيلومتر شبكه فشار متوسط، 76 كيلومتر شبكه فشار ضعيف، 40 دستگاه ترانسفورماتور و 1750 دستگاه چراغ لاك پشتي به تاسيسات شبكه هاي توزيع برق اضافه خواهدشد.

وی از راه اندازي ميزخدمت در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در محل دائمی نمایشگاه های استان خبر داد و در اين باره گفت : دستيابي آسان وسريع مردم به خدمات شركت ، كاهش مدت زمان رسيدگي به درخواست مردمي و تكريم ارباب رجوع از اهداف راه اندازي ميز خدمت در نمایشگاه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است.

سرپرست اين شركت مديريت استمرار انرژي  برای افزايش رضايتمندي مردم با گرايش به خط گرم ، اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه ها، گسترش خدمات دفاتر پيشخوان  وایجاد بستر مناسب برای توسعه خدمات دولت الکترونیک را از برنامه هاي اين شركت دانست.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.