شناسه : 153774816
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد:

58 هزار مددجوی یزدی از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند


بیش از ۲۷ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که 20 هزار و 556 خانوار تحت حمایت با جمعیت 45 هزار نفر از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

بیش از ۲۷ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که 20 هزار و 556 خانوار تحت حمایت با جمعیت 45 هزار نفر از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خدمت به نیازمندان و اقشار محروم جامعه است، گفت: بیش از ۲۷ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که 20 هزار و 556 خانوار تحت حمایت با جمعیت 45 هزار نفر از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

وی افزود: هدف کمیته امداد توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی نیازمندان و محرومان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی به آنان است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد یادآور شد: ارائه خدمات حقوقی، کمک به رفع سوءتغذیه مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و تربیتی به مددجویان، پرداخت بیمه اجتماعی مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی، کمک به امر ازدواج مددجویان، اعطای وام قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی، کمک به هزینه تحصیلی دانش آموزان و شهریه دانشجویان تحت حمایت از محل اعتبارات دولتی و مشارکت‌های مردمی ازجمله خدماتی است که به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه پرداخت کمک‌معیشت به مددجویان بخشی از خدمات حمایتی این نهاد را شامل می‌شود، گفت: طی سال گذشته ۴۸ میلیارد و ۵۱۳ میلیون تومان کمک‌معیشت به جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت شد، معیشت ماهیانه پرداختی به مددجویان تحت حمایت ترکیبی از کمک‌معیشت تخصیصی کمیته امداد و همچنین کمک واریزی از محل هدفمندی یارانه‌ها است و مددجویان تحت حمایت علاوه بر این کمک‌ها یارانه دولت را نیز دریافت می‌کنند.

شایسته ذکر است: سال 96 بیش از ۱۶ میلیارد تومان کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت‌شده است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.