شناسه : 153445002

149 مسجد استان یزد میزبان بالغ بر 10 هزار معتکف رجبیه 1440


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مراسم معنوی اعتکاف رجبیه سال 1440 با حضور بالغ بر 10 هزار نفر در 149 مسجد استان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام علی کارگر معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع) با اشاره به آغازمراسم معنوی اعتکاف رجبیه در مساجد استان از سحرگاه 29 اسفند ماه مصادف با 13 رجب المرجب گفت: پس از جمع آوری آمار اولیه تعداد معتکفین در مساجد سطح استان شاهد استقبال بسیار خوب مردم ولایتمدار دارالعباده علیرغم قرار گرفتن در تعطیلی آخرین روز سال و تقارن آن با نخستین روزهای سال جدید بوده‌ایم.

وی اظهار داشت: بنا به آمارهای اولیه جمع آوری شده از شهرستان‌ها مراسم معنوی اعتکاف رجبیه سال 1440 در 149 مسجد استان با حضور 10 هزار و شصت و یک نفر در حال برگزاری است.

کارگر با بیان اینکه در سال گذشته بیست و یک هزار و 401 نفر در 186 مسجد در سطح استان معتکف شده بودند افزود: گرچه در اعتکاف سال 97 شاهد کاهش تعداد معتکفین بوده‌ایم اما آمار معتکفین علیرغم شرایط زمانی قابل توجه می‌باشد.

وی اظهار داشت: از مجموع شرکت کنندگان در این مراسم معنوی شش هزار و 221 نفر خواهر و سه هزار و 840 نفر برادر می‌باشند.

کارگر بیشترین تعداد معتکفین را مربوط به شهرستان یزد دانست و افزود: در مجموع سه هزار و 747 نفر در 27 مسجد شهرستان یزد معتکف شده‌اند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد اضافه کرد: از مجموع معتکفین شهرستان یزد دو هزار و 449 نفر خواهر و یک هزار و 298 نفر برادر می‌باشند.

وی افزود: پس از شهرستان یزد، شهرستان‌های میبد با یک هزار و 602 نفر، اردکان با یک هزار و 171 نفر، تفت با 856 نفر و مهریز با 828 نفر بیشترین تعداد معتکفین استان را به خود اختصاص داده‌اند.

کارگر گفت: از نظر تعداد مساجد میزبان معتکفین نیز شهرستان میبد با 23 مسجد، تفت با 22 مسجد، اردکان با 18 مسجد و مهریز با 12 بیشترین تعداد مساجد را پس از شهرستان یزد در ایام اعتکاف به معتکفین اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف ویژه دانشجویان در استان گفت: این مراسم در یک مسجد در شهرستان یزد و با حضوری 130 نفر در حال برگزاری است.

کارگر تصریح کرد: در بخش دانش آموزی نیز مراسم معنوی اعتکاف در 5 مسجد و با حضور 665 نفر شامل 455 نفر دختر و 210 نفر پسر به همت مجموعه‌های فعال و هیات دانش آموزی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی انجام شده در مساجد میزبان معتکفین گفت: اعزام مبلغ و مبلغه به مساجد، استقرار مبلغات دائم در مساجد میزبان خواهران، برگزاری مراسم ویژه تحویل سال، برگزاری برنامه‌های جشن ولادت حضرت علی (ع)، برگزاری مراسم وفات حضرت زینب (س)، برگزاری گفتمان‌های دینی و... از جمله فعالیت‌های انجام شده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان افزود: در بخش داشجویی و دانش آموزی ویژه برنامه‌های خاصی با موضوعات تعیین شده توسط مجموعه‌های فعال و هیات دانش آموزی برگزار می‌شود.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.