شناسه : 153406815

1400 چراغ جدید در بافت تاریخی یزد نصب شد


قائم مقام مدیرعامل در برق شهرستان یزد از نصب 1400 چراغ جدید ال ای دی و پربازده در سطح بافت تاریخی یزد خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، امیر ابویی در بازدید میدانی اعضای شورای شهر ،شهرداری و مسئولینی از میراث فرهنگی و ناحیه تاریخی با اشاره به اینکه 700 چراغ 20 وات LED  و 700 چراغ 70 وات پر بازده در ناحیه تاریخی شهرستان یزد نصب شده است ، افزود : این قبیل چراغ ها به دلیل دارابودن کیفیت نور مناسب و میزان وضوح رنگ بالا ، عمر طولانی و مصرف پایین برای تامین روشنایی شهری بسیار مناسب است.

وی ایجاد وضوح دید مناسب و افزایش امنیت و آسایش شهروندان برای حضور در فضاهای شهری را از اهداف تامین روشنایی مطلوب برشمرد و گفت : میزان شدت نور مسیرها و معابر عمومی شهر یزد ، منطبق با استاندارد وزارت نیرو است.

این مسئول یادآور شد : بر اساس آمار شش ماهه نخست امسال افزون بر 255 هزار چراغ منصوبه در سطح استان وجود دارد که بیش از چهار هزار چراغ جدید از فرودین تا شهریورماه به مجموع این چراغ ها افزوده شده است.

ابویی متذکر شد : تامین روشنایی اطراف مناطق گردشگری و توریستی ، بهبود بازدهی نور پایه چراغهای بافت تاریخی و سنتی ، تعویض و شستشوی حباب و تنظیم دقیق زمان ساعت های نجومی از برنامه هایی است که در طرح تشدید نظارت بر روشنایی ویژه نوروز اجرا می شود.

قائم مقام مدیرعامل در برق شهرستان یزد اظهار کرد : بخشی از اقدامات بهبود بخش در حوزه روشنایی توسط امور برق یک در منظقه فهادان ، کوشکنو و مسیرهای منتهی به مسجد جامع کبیر با همکاری میراث فرهنگی تا پیش از عید نوروز انجام می شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.