شناسه : 150414807
هم زمان با ایام الله دهه فجر اعلام شد

137 مرکز درمانی و پزشک با کمیته امداد استان یزد همکاری دارند


137 مرکز درمانی شامل بیمارستان، درمانگاه، داروخانه، پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی و مراکز خدمات تشخیصی با این نهاد همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین جمالپور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه بهداشت و درمان از نیازهای اساسی و حیاتی جامعه هدف تحت حمایت این نهاد است و از زمان تاسیس کمیته امداد در اوایل انقلاب اسلامی تا امروز این موضوع مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است، گفت: دو میلیارد و 779 میلیون تومان در 9 ماهه سال 97 برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان کرد: ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به نیازمندان، تلاش برای بهبود سلامت جامعه هدف تحت حمایت و همچنین پرداخت هزینه‌های درمانی مددجویان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: 137 مرکز درمانی شامل بیمارستان، درمانگاه، داروخانه، پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی و مراکز خدمات تشخیصی با این نهاد همکاری دارند.

 جمالپور با اشاره به اهمیت توجه به امنیت غذایی کودکان کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه گفت: کمیته امداد اهتمام ویژه‌ای برای رفع سوءتغذیه کودکان دارد و به همین منظور طرحی با عنوان "هم‌سفره" را برای مشارکت نیکوکاران در این زمینه در نظر گرفته است.

وی بیان کرد: طی 9 ماهه سال جاری یک میلیارد و 148 میلیون تومان برای رفع سوءتغذیه هزار و 515 کودک نیازمند کمتر از پنج سال هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه این نهاد توجه ویژه‌ای به بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت دارد، افزود: کمیته امداد در 9 ماهه امسال نسبت به پرداخت حق بیمه اجتماعی هزار و 24 خانوار تحت حمایت شامل خانوار دارای زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال اقدام کرد و یک میلیارد و 207 میلیون ریال در این زمینه پرداخت کرد.

وی یادآورشد: طی 9 ماهه سال گذشته یک میلیارد و 940 میلیون تومان در بخش خدمات بهداشتی و درمانی برای مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

شایسته ذکر است: طی ۴۰ سال گذشته ۱۰ هزار و ۲۰۴ نفر از اقشار نیازمند جامعه شامل ۶۶۳۲ سرپرست خانوار (بیمه‌شده اصلی) و ۳۵۷۲ نفر بیمه شده تبعی از خدمات بیمه خدمات درمانی کمیته امداد استان یزد بهره‌مند شدند، در این مدت ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.