شناسه : 148735636
هم‌زمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

۴۰ مسکن مددجویی در استان یزد به بهره‌برداری می‌رسد


هم‌زمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ مسکن مددجویی در شهرستان‌های ابرکوه، بافق، مهریز، خاتم، بهاباد، یزد به خانوار تحت حمایت کمیته امداد واگذار می‌شود.

۴۰ مسکن مددجویی در استان یزد به بهره‌برداری می‌رسد

هم‌زمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ مسکن مددجویی در شهرستان‌های ابرکوه، بافق، مهریز، خاتم، بهاباد، یزد به خانوار تحت حمایت کمیته امداد واگذار می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اهمیت خدمت به محرومان و مستضعفان و رسیدگی به مشکلات و نیازهای آن‌ها گفت: امام خمینی، مردم را صاحبان اصلی انقلاب می‌دانست و برای آنان، ارزش و احترام ویژه‌ای قائل بود و در هر فرصتی، مسئولان را به خدمت‌رسانی به مردم سفارش می‌کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت مهرورزی، عطوفت و خدمت‌گزاری خالصانه به نیازمندان بیان کرد: در روایت‌های مختلف نیز بر اهتمام ورزیدن به امور مسلمین تأکید بسیاری شده تا جایی که ایجاد و تقویت روحیه خدمت به دیگران به عنوان یکی از اصول مهم تعلیم و تربیت دینی معرفی‌شده است.

وی بابیان اینکه ایام‌الله دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان گزارش فعالیت‌های انجام‌شده است، افزود: هم‌زمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ مسکن مددجویی در شهرستان‌های ابرکوه، مهریز، خاتم، بهاباد، یزد و مروست به خانوار تحت حمایت کمیته امداد واگذار می‌شود.

علیزاده بابیان اهمیت توجه به تأمین مسکن برای محرومان و مددجویان تحت حمایت گفت: مسکن بعد از خوراک و پوشاک از اساسی‌ترین نیازهای زیستی انسان است که برای حفظ و ابقای فرد و جامعه از اهمیت فراوانی برخوردار است و هریک از افراد جامعه بشری از هر قشر و یا گروهی که باشند به‌نوعی سرپناه و مأوای مناسب با الگوی زیستی خود نیازمندند.

وی بابیان اینکه حل مشکل مسکن نیازمندان بدون مشارکت و همراهی خیران دشوار است، افزود: نیکوکاران یزدی می‌توانند با مشارکت در طرح رضوان، این نهاد را در ساخت مسکن مددجویی کمک کنند و در این خداپسندانه سهیم شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: زیربنای واحدهای مسکونی ساخته‌شده برای مددجویان تحت حمایت بین ۵۰ تا ۷۰ مترمربع است، اعتبار تخصیصی کمیته امداد در ساخت هر واحد مسکونی در مناطق شهری ۳۰ میلیون تومان و مناطق روستایی ۲۰ میلیون تومان است و مابقی هزینه موردنیاز با مشارکت خیران و آورده مددجو از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تأمین می‌شود.

وی یادآور شد: کمیته امداد استان یزد در سال گذشته ۱۲۵۷ مورد خدمات عمرانی به جامعه هدف تحت حمایت ارائه شد که ۲۳۷ مورد ساخت و خرید مسکن شهری و روستایی و هزار و ۲۰ مورد تعمیر، تکمیل و بازسازی بوده است، بیش از هشت میلیارد تومان در این بخش هزینه کرد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.