شناسه : 153771699
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری:

یکی از مهمترین زوایای حقوق بشر رعایت حقوق کودک در جامعه و خانواده است


معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در یزد افزود: یکی از مهمترین زوایای حقوق بشر رعایت حقوق کودک در جامعه و خانواده است که باید با همکاری بخش های مختلف برای تحقق کامل آن اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومي دفترامور بانوان و خانواده، محمود عباسی روز سه شنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در یزد افزود: یکی از مهمترین زوایای حقوق بشر رعایت حقوق کودک در جامعه و خانواده است که باید با همکاری بخش های مختلف برای تحقق کامل آن اقدام کرد.
وی ادامه داد: کودکان به خاطر شرایط سنی بیشتر از سایر گوره های جمعیتی در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، بنابراین برای پیشگیری از آن تمام دستگاه های اجرایی بیش از گذشته وظایف خود را انجام دهند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری تصریح کرد: بهره مندی کودکان از آموزش و همچنین مصونیت در برابر برنامه های فضای مجازی از جمله مسائل مهمی است که باید تصمیم گیران و تصمیم سازان به آن حساسیت نشان دهند.
عباسی تصریح کرد: هم اکنون 30 درصد جمعیت ایران که حدود 23 میلیون نفر کودک هستند، توسط 16 دستگاه اجرایی عضو مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برای خدمت به آنها اقدام می شود.
وی بیان داشت: ایجاد رشته کارشناسی ارشد در حوزه حقوق کودکان برای تربیت نیروهای زبده از جمله نیازهایی است که باید در کشور پیگیری و اقدام شود.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به اینکه فضای مجازی کودکان را به شدت تهدید می کند بر نظارت و کنترل آن برای پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری ها تاکید کرد.
عباسی به اهمیت جلب همکاری تشکل های مردم نهاد ( سمن ) ها برای همکاری با سایر بخش ها برای رعایت حقوق کودکان و خدمت به آنها به عنوان یک موضوع مهم اشاره کرد و پیگیری آن را خواستار شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.