شناسه : 150695112
به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

یادواره شهدای فرهنگی استان یزد برگزار شد


به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یادواره شهدای فرهنگی استان یزد با حضور خانواده های شهدا، فرهنگیان و مسئو لان در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " دکتر عباسعلی دانافر " در این مراسم  با اشاره به لزوم پاسداشت یاد شهدا در جامعه کنونی گفت: در هشت سال دفاع مقدس، شهدای فرهنگی ما با حضور در جبهه ها از شرف و کیان مملکت دفاع کردند و امروز فرهنگیان ما نیز باید در سنگر آموزش با پرورش جوانان با بصیرت به مملکت خود خدمت کنند.
وی افزود : این همایش باشکوه به نام شهید و شهادت و 128شهید فرهنگی استان مزین شده است و این روزها که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تجربه می کنیم بهترین فرصت برای مرور دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و مرور آرمان ها و اهداف این قیام است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ارزشمند ترین سرمایه جامعه شهدا هستند  گفت : برگزاری این همایش ها ادای دین است به خانواده معزز شهدا و خون پاک شهدایی که جانفشانی کردند تا امروز امنیت و اقتدار در کشور حاکم باشد .
 دانافر تاکید کرد : زنده نگه داشتن نام شهداء یک اصل است و باید به یک فرهنگ تبدیل شود  و برگزاری یادواره شهدا، مصداق بارز کار فرهنگی بوده و یک ضرورت است.
اجرای سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان و سخنرانی ویژه توسط استاد شایق از دیگر برنامه های این یادآوره بود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.