شناسه : 151251493
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

گفتگو با معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد درباره انقلاب اسلامی _ قسمت 3


در آستانه بیست و دوم بهمن ماه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به گفتگو نشستیم و دیدگاه وی را درباره این رویداد بزرگ تاریخی جویا شدیم. در این قسمت حجت الاسلام اسماعیل امامی معاون نهاد مقام معظم رهبری دیدگاه های خود را در خصوص ابعاد، ریشه ها، دلایل و پیامدهای انقلاب اسلامی مطرح کرد.

انقلاب اسلامی و توطئه های براندازی

حجت الاسلام اسماعیل امامی معاون نهاد مقام رهبری در دانشگاه یزد به مناسبت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های دشمنان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی گفت: در ماه بهمن انقلاب اسلامی ایران چهل سالگی خود را جشن می گیرد. وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد دشمنان قسم خورده نظام یک کنتور نصب کردند و با هر اتفاقی که در بیرون و درون انقلاب می افتاد، می گفتند انقلاب 6 ماه دیگر، یک سال دیگر یا دو سال دیگر سقوط می کند! اما ماه ها و سال ها گذشت و این آرزوی ضد انقلاب برآورده نشد. آمریکایی ها پس از پیروزی انقلاب، جنگ داخلی راه انداختند، غائله کردستان، خلق عرب، خلق بلوچ و... را به پا کردند. بعد کنتور براندازی را راه انداختند و گفتند انقلاب چند روز دیگر سقوط می کند! اما نشد. آمریکایی ها غائله اتحاد شوم لیبرال ها و منافقین و ملحدین را راه انداختند و با چاشنی ترور رهبران انقلاب و 17 هزار شهروند مظلوم ایران به میدان آمدند و گفتند سه ماه یا چهار ماه دیگر نظام سقوط می کند! اما نشد.

وی با اشاره به استراتژی دشمنان به ویژه آمریکایی ها در تحمیل جنگ هشت ساله بر علیه نظام نوپای اسلامی اظهار داشت: آمریکایی ها توطئه یک جنگ خارجی نیابتی را به گماشتگی صدام راه انداختند و مردم غیور و جوانان شجاع کشور را هشت سال گرفتار جنگ تحمیلی کردند. باز هم گفتند کنتور براندازی این بار درست کار می کند و نظام اگر با حمله خارجی هم سقوط نکند، با چاشنی عملیات فروغ جاویدان حتماً سقوط خواهد کرد! عملیات فروغ جاویدان تبدیل شد به عملیات غروب جاویدان. باز هم نشد. کنتور از کار افتاد و جواب نداد.
وی افزود: آمریکایی ها رفتند سراغ نبرد نرم. دو برنامه 10 ساله را در این وادی تست کردند؛ یکی سال 78 و یکی هم سال 88، باز کنتور جواب نداد و هر دو توطئه، نفرت مردم را از باعث و بانی براندازی بیشتر کرد و مردم مثل کوه در برابر شرارت دشمن ایستادند.
معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد تصریح کرد: ضد انقلاب و منافقین، اول مجبور شدند به دشمن بعثی پناهنده شوند و از پشت به ملت خنجر بزنند. بعد هم که صدام سقوط کرد، به وطن اصلی خود یعنی آمریکا، اسرائیل، انگلیس و فرانسه رفتند و آنجا روزگار می گذرانند. فعلاً کارشان برگزاری میتینگ سالانه است و دشمنی های خود را در همین میتینگ با جیغ بنفش علیه ملت ایران و داد و فریاد علیه ملت های جهان و برخی دولت ها که با ایران همراهی و همگرای دارند، نشان می دهند.
وی بیان داشت: این روزها نشست 2017 ضد انقلاب و منافقین در پاریس بار دیگر ملت و مسئولین نظام را به یاد آن روزگاران انداخت که انقلاب بالاخره مخالفینی دارد و نباید آنها را فراموش کرد. یکی از مقامات آمریکایی که پای ثابت این نشست هاست نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل یعنی جان بولتون صهیونیست است که در نشست اخیر منافقین گفته است: «نباید بگذاریم رژیم ایران چهل سالگی خود را ببیند.» این گفته نشان می دهد هر کاری در این چهل سال خواستند، انجام دادند و نتیجه ای هم نگرفتند. حالا در این چند ماه باقی مانده چه غلطی می خواهند جز برگزاری یک میتینگ رسوا انجام دهند؟ معلوم نیست.
وی برگزاری نشست مشترک آمریکایی ها با ضد انقلاب و منافقین همزمان با سالروز شلیک موشک ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی و کشتار بی رحمانه 290 نفر مسافر بی گناه ایرانی را از دیگر نشانه عداوت دیرینه انها نسبت به ملت ایران دانست.
وی خاطر نشان کرد:حضور چند چهره سیاسی آمریکا به غیر از بولتون در این نشست نشان می دهد آمریکایی ها در پروژه براندازی نظام همچنان به ترور و تروریسم و دخیل بستن به فرقه تروریستی رجوی فکر می کنند و نمی توانند آنها را نادیده بگیرند. بالاخره آنها توانایی این را داشتند که خون 17 هزار شهروند بی گناه ایرانی را به زمین بریزند و قدرت قصابی و خونریزی و خشونت خود را نشان داده اند.
حجت الاسلام امامی بیان داشت:آمریکایی ها این روزها بیش از هر چیز به سه واژه در قبال انقلاب اسلامی و ملت ایران فکر می کنند؛ تهدید، تحریم و ترور. آنها حاضر نیستند این سه واژه را از راهبرد اصلی خود در قبال ملت و دولت ایران حذف کنند. آنها چهل سال فریب منافقین را خوردند. منافقین هم چهل سال در خط آمریکا حرکت کردند و نتیجه نگرفتند. امروز باید کنتور براندازی را با بازه زمانی چهل سال دیگر تنظیم کنند.
وی تأکید کرد: ما باید خدا را شکر کنیم که در اتاق فکر براندازی ایران در واشنگتن، پاریس و لندن یک مشت احمق نشسته اند و با چهل سال برنامه ریزی واهی در برابر مقدس ترین انقلاب در جهان و بزرگ ترین دموکراسی دنیا و در منطقه یعنی ایران قرار گرفتند و هر چه هزینه و تلاش کردند، کمتر نتیجه گرفتند. آنها در این چهل سال گرفتار فریب کسانی شدند که احمق تر از خودشان بوده و هستند.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به روایتی از حضرت مسیح گفت:روایت است روزی حضرت مسیح علیه السلام را دیدند که دارد می گریزد. از او پرسیدند چرا می گریزی؟ فرمود از آدم احمق! مولانا در توصیف این حال حضرت مسیح علیه السلام می گوید؛
از احمقان بگریز چون عیسی گریخت
صحبت احمق بسی خون ها بریخت


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.