شناسه : 153423894

کارگاه آموزشی ارتقاء سوادرسانه ای ویژه مبلیغات شهرستان یزد برگزار شد


کارگاه آموزشی با عنوان ارتقاء سواد رسانه‌ای ویژه مبلغات شهرستان یزد به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، کارگاه آموزشی با عنوان ارتقاء سواد رسانه‌ای ویژه مبلغات شهرستان یزد به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

درابتدای این کارگاه آموزشی امین نظارات عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان با اشاره به فرصت‌ها و آسیب‌های حوزه فضای مجازی گفت: باید با تجهیز خود به علوم روز از این ابزار به عنوان فرصتی در جهت اهداف خود بهره برد.

وی بر لزوم به روز بودن مبلغین و مبلغات در تمامی عرصه‌ها به ویژه در حوزه فضای مجازی تاکید کرد افزود: مبلغین و مبلغات باید با استفاده از ظرفیت‌های این حوزه در جهت فعالیت‌های تبلیغی خود بهره ببرند.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور یزد در ادامه به ارائه بحث در حوزه فضای مجازی، فرصت‌ها، آسیب‌ها، نحوه فعالیت در این فضا و ... مطالبی بیان کرد.

در ادامه حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی با بیان اینکه جهت استفاده از هر امکان و فضایی اولین قدم شناخت آن امکان و فضا می‌باشد افزود: در ابتدا باید بتوانیم فضاهای سالم را از ناسالم تشحیص دهیم و آن را به فرندانمان هم بیاموزیم.

وی اظهار داشت: نحوه استفاده از فضای محازی هم بمانند استفاده از فضای حقیقی است و این دستور قرآن کریم است که انسان به هر فضایی که امکان گناه در آن وجود دارد نزدیک نشود.

مدرسی گفت: اگر انسان در فضایی وارد شود و مشاهده کند که در آن فضا احکام الهی زیر پا گذاشته می‌شود و یا نورد تمسخر قرار می‌گیرد بنا به نصح صریح قرآن کریم ماندهن در این فضا مجازنیست.

وی تصریح کرد: علاوه بر مطالعه و بررسی مسائل دینی، تبلیغ دین پاسخ به شبهات دینی و اجرای دستورات درنی در جامعه از مهمترین وظایف مبلغین و مبلغات دینی می‌باشد.

در پایان حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی آر رسانه و فضای مجازی به عنوان یکی از ابزارهای جدایی ناپذیر زندگی روزمره یاد کرد و افزود: باید برای استفاده از این فضا به شناخت لازم و کافی جهت بهره برداری درست از آن بهره برد.

وی بر لزوم اهتمام جدی جهت حضور آگاهانه و مؤثر مبلغین و مبلغات در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: این حضور باید همراه با جریان سازی در جهت اهداف اسلام، نظام و انقلاب باشد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.