شناسه : 150751053

پیروزی بر هجمه‌های دشمنان درگرو دفاع از هویت زنان و پیروی از روش حضرت زهرا(س) است


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در همایش بانوان فاطمی با تأکید بر الگو گیری از روش عملی زندگی حضرت زهرا(س) در جامعه گفت: پیروزی بر هجمه‌های دشمنان درگرو دفاع از هویت زنان و پیروی از روش حضرت زهرا(س) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، فاطمه دانش یزدی در جمع پرشور زنان یزدی در همایش بزرگ بانوان فاطمی با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و تسلیت ایام سوگواری فاطمیه گفت: در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی قرار داریم و باید بتوانیم با استفاده از فرصت‌ معنوی ایام فاطمیه و ارزش‌های متعالی در این دهه، تلاش‌ها و دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را به بهترین شکل برای مردم بازگو کنیم.

 وی افزود: در این دهه با رویکردی همدلانه و مبتنی بر تخصص و توانمندی داخلی برای ادامه راه تبیین نماییم تا روزبه‌روز نقاط ضعف به قوت تبدیل‌شده و سرآمدی و موفقیت‌های بیشتری را برای کشور شاهد باشیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان یزد اذعان کرد: زنان،علاوه بر نقش مهم تربیتی و پشتوانه سازی برای تحقق انقلاب و دفاع در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس همواره نقش مؤثری در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و ورزشی  کشور تاکنون ایفا کرده‌اند و با سرافرازی از این صحنه‌ها بیرون آمده‌اند و در این راستا امام راحل فرمودند نقش زنان آن‌قدر برجسته بود که اگر حضور زنان نبود، انقلاب به این زیبایی به پیروزی نمی‌رسید.

دانش یزدی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی‌ها زنان با در آغوش کشیدن فرزندان خردسالشان پا به‌پای مردان شرکت کردند و نیز در خدمات پشت جبهه، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ...بخش عظیمی از آن به عهده بانوان بود.

وی تصریح کرد:زنان در جنگ تحمیلی همسران، فرزندان، برادران و خواهران  خود را از دست دادند و صبوری کردند، همه ما باید دست‌به‌کار شویم و با عمل به سیره عملی حضرت زهرا(س) از هویت،توانمندی و شجاعت زن ایرانی دفاع کنیم تا زنان و مردان دوش‌به‌دوش یکدیگر بتوانند در مقابل هجمه‌های امروز دشمنان در جنگ اقتصادی و فرهنگی نیز پیروز شوند.

مدیرکل زنان و خانواده استان یزد با اشاره به تقارن بلوغ و چهل‌سالگی انقلاب با ایام فاطمیه ابراز کرد: این تقارن حاوی یک پیام مهم به بانوان است و اینکه بلوغ روحی و معنوی انسان با الگویی مؤثر محقق می‌شود و  در این زمینه الگویی کامل‌تر از حضرت فاطمه زهرا( س) نمی‌توان پیدا کرد.

دانش یزدی ادامه داد: مقام والای حضرت فاطمه زهرا(س) قابل قیاس و اندازه‌گیری با واحدهای زمینی نیست چراکه ایشان یک شخصیت آسمانی و بهشتی هستند و او انسیه الحورا و انگیزه خلقت بشری است؛ اگر بخواهیم از مقام والای او سخن بگوییم باید از منظر آسمانی و بهشتی بودن به وی نظر کنیم و تنها کسانی که می‌توانند از شخصیت والای وی سخن بگویند ائمه معصومین علیهم‌السلام هستند.

وی تأکید کرد: جاری شدن روش و سیره زهرا گونه در زندگی تمام مسلمانان به‌خصوص بانوان لازم و ضروری است و  اگر راه و روش زندگی حضرت فاطمه(س) را برگزینیم بی‌شک خوشبختی و سعادت نصیبمان خواهد شد.

دانش یزدی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در زندگی فردی و نیز زندگی اجتماعی می‌تواند بهترین الگو برای بانوان باشد و ایشان بهترین نمونه همسرداری، صبر، تقوا، ولایتمداری و حق‌طلبی هستند.

وی گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) به‌واسطه تقوا، عبودیت و مجاهدت‌های بسیاری که درراه خدا انجام داد، توانست در عرصه هستی به مقام والایی دست پیدا کند و لازم است که دختران و بانوان جامعه اسلامی نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان یزد خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام  الگوها و شاخص‌های ‌متعددی ‌ارائه داده و انسان‌ها را به پیروی از سیره عملی و نظری آنان دعوت کرده است و انسان باایمان با پیروی از سیره این شخصیت‌ها می‌تواند راه نجات و سعادت خود را طی کنند.

دانش یزدی تصریح کرد: در شرایط کنونی مردم دنیا تشنه داشتن الگویی عملی در زندگی خود هستند و مایل‌اند در جهانی که عاری از اخلاق و آراستگی‌های اخلاقی است افراد شاخص را سرلوحه خود قرار دهند و حضرت زهرا(س) دارای ویژگی‌ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی و والایی است که اگر بتوان سیره حضرت را به‌خوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگوی بسیار مناسب و عملی در زندگی بانوان جهان خواهد شد.

وی ابراز کرد: مقام سیادت وبرتری حضرت زهرا(س) به خاطر فضایل الهی و انسانی است که در وجود آن حضرت جمع شده است به‌طوری‌که تمام ملاک‌ها و ارزش‌هایی که سبب برتری انسان است به‌صورت یکجا در وجود شریف آن حضرت محقق است  و بدون شک بانوان وزنان با الگو گیری از شخصیت‌هایی نظیر حضرت زهرا(س) می‌توانند در بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند به همین خاطر باید به سیره این انوار الهی توجه بیشتری صورت گیرد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.