شناسه : 159233663

پنج هزار درخواست تسهیلات جبران کرونا در یزد ثبت شد


رئیس شورای هماهنگی بانک های استان یزد گفت: بدنبال اعلام سیاست دولت در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به آسیب دیدگان ویروس کرونا در چهار ماه گذشته، پنج هزار فقره درخواست تسهیلات از سوی مردم در سامانه وزارت کار و امور اجتماعی ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد ، محمد رضایی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: همکاران واحدهای بانکی استان در حال بررسی و پرداخت این تسهیلات هستند که چهار هزار و 600 فقره آن متعلق به بانک ملی و بقیه سایر بانک های دولتی می باشد.

وی منابع بانکی استان تا پایان تیرماه سالجاری را  338 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مانده مطالبات بانک ها نیز از پایان سال گذشته نسبت به پایان تیرماه امسال  از  11 هزار میلیارد تومان به 17 هزار میلیارد ریال افزایش یافت و با توجه به اینکه یک سوم از سال سپری شده این رقم 46 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بانک های استان همکاری خوبی با بدهکاران داشته و دارند؛ از مردم و فعالان اقتصادی خواست بدهی های خود پرداخت کنند.

مدیر امور شعب بانک ملی استان یزد گفت: اگر بانک ها آسیب ببیند اشتغال نیز آسیب خواهد دید و اگر مردم در پرداخت بدهی ها همکاری کنند بانک ها نیز می توانند خدمات بهتری ارائه دهند.

وی مانده تسهیلات بانک های استان در سال گذشته را 210 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این درحالیست که  در سالجاری 207 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و شاهد رشد 17 درصدی در این بخش بوده ایم.

وی عدم تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه، تولید و صنعت را از چالش های فراروی استان برشمرد و گفت: این درحالیست که استان منابع درآمدی خوبی دارد و درآمد استان از محل فروش فراورده های معدنی و مالیات بالاست.

17 بانک دولتی با 422 شعبه در قالب شورای هماهنگی بانک های استان یزد فعالیت دارند.

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.