شناسه : 151063505
به مناسبت ايام دهه فجر

پروژه بهسازی محور هرات - هرابرجان افتتاح شد


​همزمان با ايام‌الله دهه فجر، پروژه بهسازي محور هرات ـ هرابرجان در شهرستان خاتم افتتاح و بهره‌برداري شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، علي عليخاني، مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، در مراسم افتتاح اين پروژه اظهار داشت: طرح تعریض و بهسازی قطعه اول محور هرات ـ هرابرجان با کارفرمایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد به بهره‌برداری رسید.

عليخاني با اشاره به مشخصات فني اين پروژه بيان كرد: محور هرات ـ هرابرجان به طول 12.5 كيلومتر و عرض 9 متري رويه آسفالت با اعتبار 4 ميليارد و 150 ميليون تومان به‌ بهره‌ برداري رسيده است.

وي افزود: در این مسیر ایجاد فرعی و تراش آسفالت، بازیافت، تثبیت و اجرای آسفالت سطحی و حفاظتی نیز صورت گرفته است.

عليخاني، توسعه راه‌ها را از مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در مناطق مختلف كشور اعلام كرد و بيان داشت: توسعه شبكه حمل و نقلي استان يزد نيز از مهم‌ترين دستاوردهاي 40 ساله انقلاب به شمار مي‌رود.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، يادآور شد: پروژه‌های ديگري نيز در حوزه راهداري شهرستان خاتم در دست اجرا است كه اميدواريم در آینده‌ای نزدیک آماده بهره‌ برداري شود.

عليخاني بيان كرد: يزد در مركز كشور واقع شده و يك شاهراه بين المللي است كه راه‌هاي اصلي از جمله تهران ـ بندرعباس و مشهد به غرب كشور به عنوان راه‌هاي ترانزيتي مهم، از آن مي گذرد و شهرستان خاتم نيز كه دربرگیرنده بخشی از کریدور شمال به جنوب است در اين زمينه بسيار حائز اهميت است.

وي عنوان كرد: مجموعه راهداري و حمل و نقل جاده‌اي توانسته در اين 40 سال يك شبكه ترانزيتي خوب در استان ايجاد كند و ظرفيت حمل و نقلي كه از استان عبور مي‌كند را با كمترين هزينه در بحث افزايش ايمني و تصادفات همچنين ايجاد مجتمع‌هاي خدمات رفاهي در حاشيه راه‌ها، ساماندهي كند.

گفتني است؛ مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد در سفر خود به شهرستان خاتم ضمن بهره‌برداري از پروژه هرات ـ هرابرجان از طرح‌هاي در دست اجراي محورهاي هرات - شهربابک، هرات ـ چاهک و چاهک - شهریاری نيز بازديد كرد.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.