شناسه : 149655550

پرداخت بیش از 700 میلیون تومان جهت رفع مشکل اشتغال جوانان استان یزد


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون تومان در استان یزد جهت رفع مشکل اشتغال جوانان، گفت: بیشترین درصد بیکاری یزد مربوط به فارغ‌التحصیلان است.

احمد طالبی در آستانه ایام الله دهه مبارک فجر  با اشاره به اینکه امسال ۶۷ نشست ستاد ساماندهی در شهرستان‌های استان یزد برگزار شده است، گفت: در سال گذشته این تعداد ۴۲ درصد بوده که امسال خوشبختانه این تعداد با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

وی، تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد استان یزد را ۴۷ مورد اعلام کرد افزود: این آمار در سال جاری با توجه به مراحل صدور مجوزهایی که در حال انجام است، به ۵۰ مورد می‌رسد.

معاون جوانان ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های پیش و پس از ازدواج در حوزه ازدواج در سال جاری حرکتی نویی بود که در استان رقم خود، اظهار داشت: در سال جاری در این راستا ۱۸۰ کارگاه تعریف شده و تاکنون ۱۴۴ مورد از آن برگزار شده و احتمالاً تعداد کارگاه‌ها از تعداد مصوب بیشتر می‌شود.

طالبی تصریح کرد: بر اساس مصوبات صورت گرفته، آموزش‌های پیش از ازدواج به ورزش و جوانان، حین ازدواج به علوم پزشکی و پس از ازدواج به بهزیستی محول شده است؛ اما از سال آینده این آموزش‌ها به‌صورت تخصصی پیگیری می‌شود.

این مقام مسئول، بحث اشتغال را از مهم‌ترین بحث‌های مطرح شده در استان عنوان کرد و بیان داشت:: بر اساس آمارهای رسمی سال ۹۵، نرخ مشارکت در استان یزد برای گروه‌های سنی بالای ۱۰ سال، ۴۰/۸ دهم درصد است و از این تعداد ۸۷ و ۹ دهم درصد شاغل و ۱۲ و یک‌دهم درصد بیکار بوده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اشتغال مهم‌ترین دغدغه جوانان در یزد قلمداد می‌شود؛ همچنین بیشترین درصد بیکاری یزد مربوط به فارغ‌التحصیلان است؛ لذا اعتباری برای رفع این مشکل در استان‌ها در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیون تومان در استان یزد پرداخت شده است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.