شناسه : 153771784
رئیس کل دادگستری استان:

ویژگی های روحی، عاطفی و جسمی کودکان، لازمه دفاع همه جانبه از حقوق آنها را ایجاب می کند


رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: دفاع و حمایت از کودک و نوجوان بلحاظ ویژگی های عاطفی، جسمی و روحی که بیشتر از بزرگسالان در معرض آسیب هستند صرفاً یک عمل بشردوستانه نیست، بلکه یک اقدام مهم تاثیرگذار در امر پیشگیری است.

به گزارش روابط عمومي دفترامور بانوان و خانواده، محمدرضا حبیبی در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در یزد، تاکید کرد : کودکان و نوجوانان امروز زنان و مردان فردای جامعه بشری هستند و داشتن جامعه عاری از جرم یا کم جرم با تربیت صحیح این قشر و آنهم در سایه دفاع از حقوق آنها امکان پذیر است. در آموزه های دینی وفرهنگ غنی ایرانی اسلامی به این مهم توجه ویژه شده است.

رییس کل دادگستری تصریح کرد: با توجه به الحاق ایران به کنوانسیون حقوق کودک و متعاقباً تعیین وزارت دادگستری به عنوان مرجع ملی این کنوانسیون و تصویب  آیین نامه اجرایی و تشکیل کارگروه های کارشناسی متعدد و کنفرانس های تخصصی  در استان ها ی مختلف با همکاری دفتر یونیسف در ایران بیانگر عزم جدی جمهوری اسلامی بر همکاری با یونیسف در این راستا است.

حبیبی افزود: تشکیل شعبه های رسیدگی به حقوق اطفال، برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور قضات مرتبط و تشکیل مرکز مهر خانواده در استان از جمله اقدام های موثر در تحقق رعایت حقوق کودکان است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.