شناسه : 150042756

ویژه برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در ایام ا... دهه فجر


مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد، طرحها و برنامه های این اداره کل ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، "سید مصطفی فاطمی" ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ا... دهه فجر، به تشریح برنامه های میراث فرهنگی استان پرداخت و گفت: طرح ها و برنامه های متعددی ویژه این ایام برنامه ریزی شده است که شامل افتتاحیه کارگاه­های مرمتی، برگزاری نمایشگاه­ها، افتتاح پروژه های سرمایه گذاری گردشگری و ... می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در ادامه اهم پروژه­ هایی را که در ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد را افتتاح

محور گردشگری دروازه میدان، سفره خانه سنتی قلعه تیزک و رونمایی از وب سایت مجموعه خانه تاریخی آقازاده در شهرستان ابرکوه، افتتاح باغ رستوران شبستان و اقامتگاه بومگردی گلستانی در تفت، افتتاح یک واحد اقامتگاه بومگردی و کارگاه گلیم بافی در شهرستان خاتم، افتتاح مجموعه اقامتی باغ آهو و مجموعه اقامتی هفت شهر در شهرستان مهریز، افتتاح چندکارگاه زیلوبافی در شهرستان میبد و بهره برداری از طرح توسعه هتل های مشیرالممالک و ارگ و افتتاح هتل دوستاره آرتمیس و پارک طبیعت گردی شباهنگ در شهر میراث جهانی یزد عنوان کرد و گفت: پروژه های مرمتی نظیر مرمت مجموعه زیرک بیده، قلعه وزیر رکن آباد،آب انبار بفروئیه و آسیاب آبی بیده میبد، مرمت خانه کلانتری ندوشن و احداث دروازه وردودی قلعه بهاباد، مرمت و تجهیر کاروانسرای شمسی رستاق اشکذر و ... در این ایام افتتاح و به بهره برداری می رسد.

فاطمی از دیگر برنامه های این اداره کل در ایام دهه فجر را بازدید از بافت تاریخی یزد، برگزاری مراسم فرهنگی ویژه این ایام در مراکز آموزش صنایع دستی، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارمندان اداره کل، دیدار با خانواده معظم شهداء و ایثارگران و تقدیر از آنها و شرکت در مراسم باشکوه راهپیمایی یوم ا...22 بهمن عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد هم چنین از برپایی نمایشگاه‌ و بازارچه های صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: به همین مناسبت و با هدف معرفی هنرهای سنتی بازارچه و نمایشگاهایی از آثار هنرمندان صنایع دستی در سطح استان برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان ابراز امیدواری کرد: مراسم گرامیداشت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی، امسال نیز مانند سالهای گذشته شکوهمند برگزار خواهد شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.