شناسه : 149655970

ورزش یزد پرافتخار در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب


مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد ورزش را از بخش‌های پرافتخار انقلاب اسلامی در چهار دهه عمر پربرکت انقلاب اسلامی خواند.

مسعود شریعتی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ورزش یکی از بخش‌های پرافتخار انقلاب اسلامی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب بوده است به نحوی که تنها در استان یزد تعداد تیم‌های حاضر در لیگ‌های کشوری از دو مورد در پیش از انقلاب اکنون به بیش از 70 تیم افزایش یافته است.

وی افزود: در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب، استان یزد هیچ تیم ورزشی در لیگ‌های برتر کشور نداشت، در حال حاضر این استان 33 نماینده در رقابت‌های مختلف لیگ‌های برتر کشور در رشته‌های مختلف دارد.

به گفته شریعتی، یزد 40 سال قبل هیچ مقامی در لیگ‌های کشوری نداشت ولی تنها در سال جاری تاکنون 42 مقام کسب کرده و این جدای از کسب 650 مدال کشوری ورزشکاران یزد در سال جاری است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد بیان کرد: بیش از 52 نفر در سال گذشته و 49 نفر در سال جاری از استان یزد به مسابقات برون مرزی اعزام شده‌اند. علاوه بر این یزد تنها در امسال میزبان 92 مسابقه کشوری و سه مورد مسابقات بین‌المللی بوده است.

وی با بیان این که شعار امسال وزارت ورزش «40 سال ورزش، 40 سال افتخار» است، عنوان کرد: امسال هم در کشور بهترین و نشاط آورترین برنامه‌های ورزشی را برای مردم کشورمان خلق کرده‌ایم.

وی از عمده اقدامات صورت گرفته در این راستا را ایجاد و توسعه امکانات و زیرساخت‌های ورزشی به ویژه در نقاط محروم ذکر کرد و گفت: خوشبختانه این فعالیت‌های زیرساختی موجب رونق فعالیت‌های ورزشی در این مناطق شده است.

شریعتی همچنین اعلام کرد: امسال و در ایام الله دهه فجر 16 طرح ورزشی در استان یزد افتتاح می‌شود که عمده‌ترین آنها زمین‌های چمن‌های مصنوعی در نقاط محروم و روستایی است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالات خبرنگاران اظهار کرد: موضوع خرید سهمیه برای حضور در لیگ‌های کشوری فوتبال را همچنان در دستور کار داریم و سعی داریم تا قبل از عید 98 حضور یزد در رقابت‌های لیگ دسته دو یا دسته سوم کشور را قطعی کنیم.

وی در مورد کیفیت چمن‌های مصنوعی جدید نصب شده در استان نیز گفت: خوشبختانه چمن‌های خریداری شده شرایط نگهداری تا 20 سال در بدترین شرایط آب و هوایی را دارند و امیدواریم با نصب آنها سرانه ورزشی استان افزایش یابد.

به گفته وی، سرانه فعلی استان در مقوله فضاهای ورزشی تحت پوشش این اداره کل 53 سانتی‌متر مربع برای هر یزدی است که بیشترین سرانه مربوط به شهرستان اشکذر و کمترین آن مربوط به مرکز استان است.

شریعتی راجع به سرنوشت پرونده قضایی فوت دو فوتبالیست یزدی در کشور گرجستان نیز گفت: همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود، این پرونده ارتباطی با موضوع ورزش نداشته و با سوء استفاده از عنوان ورزش در قالب یک اردوی تفریحی اتفاق افتاده است و اداره کل ورزش و جوانان نیز از شاکین پرونده است ولی انچنان که اکنون اطلاع داریم پرونده همچنان در محاک قضایی باز است و هنوز در خصوص رای صادر شده یا نه اطلاعی ندارم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد راجع به وعده مسئولان شهرداری یزد با اداره کل ورزش و جوانان برای ایجاد زمین‌های ورزشی در 20 نقطه این شهر، گفت: آنچه خبر دارم تنها یکی دو زمین ایجاد شده و رسانه‌ها و مردم باید این مطالبه را از شهرداری داشته باشند.

شریعتی در پایان از برگزاری جشنواره تجلیل از خادمان ورزش ، ورزشکاران ، پیشکسوتان و هیات های برتر با همکاری صداوسیمای مرکز یزد همراه با پخش زنده تا پایان سالجاری خبر داد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.