شناسه : 151999029

ورزش در چهل سال انقلاب اسلامی رشد چشمگیر و بی نظیری داشته است


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه در چهل سال انقلاب اهمیت ویژه‌ای به ورزش شد و رشد چشمگیری داشته گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ورزش را نمی‌توان با دوران طاغوت مقایسه کرد.

مسعود شریعتی در مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی استان یزد که در سالن همایش های هلال احمر استان برگزار شد ،ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه شعار وزارت ورزش و جوانان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، چهل سال ورزش و چهل سال افتخار همگام با جوانان است اظهار داشت: با بررسی پرونده‌های گذشته در قبل از انقلاب، در طول دوران ستم‌شاهی به تعداد انگشتان یک دست هم ملی پوشانی از یزد به تیم ملی دعوت نشدند ولی امروزه در حال حاضر 275 ورزشکار از یزد در رده‌های مختلف تیم ملی دعوت شده‌اند و حضور دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه در قبل از انقلاب 18 مکان ورزشی در یزد داشتیم تصریح کرد: امروزه بیش از 300 مکان ورزشی توسط اداره ورزش و جوانان یزد در حال اداره شدن است که هر سال نیز در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تیم‌های ورزشی در قبل از انقلاب دو تیم از در مسابقات کشوری حضور داشتند ولی امروز بیش از 75 تیم در لیگ‌های کشوری و رده‌های مختلف از یزد حضور دارند.

شریعتی با اشاره به دعوت 275 ملی پوش از استان یزد به تیم‌های ملی در رده‌های مختلف سنی گفت: لازم به ذکر است که امروزه بیش از 506 باشگاه ورزشی در رشته‌های مختلف در یزد در حال فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه امروزه باشگاه‌های ورزشی در یزد، در سطح دنیا مطرح هستند گفت: ما در قبل از انقلاب مدال آوران زیادی در مسابقات بین المللی نداشتیم ولی به برکت انقلاب اسلامی می‌بینیم که ورزشکاران بسیاری از جمهوری اسلامی در مسابقات مختلف به افتخار آفرینی می‌پردازند.

وی به افتتاح 40 زمین چمن مصنوعی در یزد از ابتدای سال گذشته تا انتهای امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین بیش از 100 خانه ورزش روستایی در یزد فعالیت دارند تجهیز و فعال شدند که اگر در این خصوص به قبل از انقلاب نگاهی شود، می‌بینیم که فعالیت‌های ورزشی بسیاری ناچیزی در روستاها انجام می‌گرفت و اهمیتی به آن داده نمی‌شد.

شریعتی افزود: در حال حاضر بیش از 500 باشگاه ورزشی در استان در حال فعالیت هستند که برای قریب به 200 باشگاه دیگر نیز مجوزهای لازم صادر شده و در حال احداث و راه اندازی مجموعه های ورزشی خود هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه جایگاه استان یزد در ورزش همگانی در قبل از انقلاب اصلا به شکلی قابل بیان نیست چون جایگاهی آن‌چنانی نداشت تصریح کرد: امروزه در دورترین نقاط یزد هم ورزش همگانی فعال و اینکه جایگاه ورزش یزد در طول این سال‌ها در حال ارتقا و رشد است به طوریکه در دو سال پیاپی در سال های 95 و 96 رتبه نخست کشور را کسب کردیم.

وی در پایان به مشارکت بسیار خوب جوانان در طول این چهل سال اشاره و اذعان داشت: مشارکت جوانان در حوزه های مختلف یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ورزش است که فعالیت بیش از 45 سازمان مردم نهاد در این امر نشان از کارهای بسیار خوبی است که جوانان در این خصوص پیگیری می‌کنند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.