شناسه : 150173693

ورزش استان یزد در سال های اخیر افتخارات و موفقیت های زیادی کسب کرده است


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: ورزش استان یزد در سال های اخیر با تلاش مسئولین و اعضاء هیات های ورزشی و برنامه ریزی افتخارات و موفقیت های زیادی کسب کرده است .

مسعود شریعتی امشب در شورای عالی ورزش استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با گرامیداشت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به گزارشی از اداره کل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: کسب مقام اول ورزش همگانی در سال 95 و 96، کسب رتبه اول کشور در عرصه آموزش هیئت‌های ورزشی در سال‌های 95 و 96 از جمله افتخارات استان یزد در زمینه ورزش طی سال‌های اخیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه وزارت ورزش با شعار چهل سال ورزش، چهل سال افتخار دهه چهلم انقلاب را آغاز کرد افزود: استان یزد در ورزش قهرمانی در 9 ماهه گذشته، 264 نفر بودند که 91 نفر بانوان و 230 نفر آقایان بودند.

دبیر شورای عالی ورزش استان یزد تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان یزد 67 هزار و 780 نفر عنوان کرد و گفت: طی این سال‌ها اقدامات بسیاری در راستای بیمه ورزشکار استان صورت گرفته که مهمترین آن بیمه 28 هزار و 997 نفر بانوی ورزشکار توسط هیئت های ورزشی نام برد و اینکه هیچکدام از بانوان ورزشکار یزد بدون بیمه ورزشی وارد سالن‌های ورزشی نشدند.

شریعتی با اشاره به فعالیت تیم‌های ورزشی استان یزد در رقابت‌های کشوری اضافه کرد: 75 تیم در لیگ‌های مختلف ورزشی کشور از استان یزد حضور دارند که در این زمینه 48 رشته آقایان و 27 رشته ورزشی است که بانوان یزدی در لیگ‌های ورزشی کشور مشغول به فعالیت هستند که یک آمار بسیار خوب برای استان محسوب می‌شود.

وی به اهمیت توجه به ورزش بانوان در استان یزد اشاره کرد و افزود: مدال‌هایی که ورزشکاران بانوان استان کسب کردند نشان می‌دهد که ظرفیت بسیار خوبی در بین بانوان یزدی وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه در ورزش همگانی طی 9 ماهه گذشته در استان یزد فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته است اظهار داشت: همه ارگان‌های یزد فعالیت‌های خود را با ورزش آغاز می‌کنند و توجه بسیار خوبی در این زمینه در استان مشاهده می‌شود.

دبیر شورای عالی ورزش استان یزد ادامه داد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس، برنامه‌های دهه ولایت، برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر، برنامه‌های دهه کرامت، برنامه‌های اوقات فراغت، همایش‌های پیاده روی، جشنواره ورزشی، همایش کوه روی و کوهپیمایی از جمله برنامه‌های ورزش همگانی استان یزد طی 9 ماهه گذشته است.

وی به گزارشی از چهارمین دوره المپیاد ورزشی استان یزد ارائه کرد و افزود: برگزاری چهارمین دوره المپیاد ورزشی استان زمینه و پایه برتر شدن یزد بین 31 استان دیگر را سبب شد.

شریعتی با اشاره به اینکه از استان یزد 254 نفر از ورزشکاران زیر 15 سال به المپیاد استعدادهای برتر کشور اعزام کردیم تصریح کرد: 31 تیم از آقایان و 19 تیم از بانوان استان به این المپیاد اعزام شدند و که استان یزد نیز میزبان سه رشته در این دوره مسابقات بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: استان یزد در بین تیم‌های شرکت کننده در المپیاد استعدادهای برتر کشور، از نظر مدالی رتبه 6 را به خود اختصاص داد که یک افتخار برای استان به حساب می‌آید.

دبیر شورای عالی ورزش استان یزد به اقدامات مهمی در خصوص فجر چهلم در استان یزد اشاره کرد و گفت: تجهیز 40 خانه ورزش روستایی، برگزاری بیش از 700 مسابقه ورزشی در قالب 450 برنامه ورزشی، برگزاری مسابقات قرآنی ورزشکاران و جوانان استان، برگزاری مسابقات کارکنان دولت با حضور بیش از 1900 کارمند، تجلیل از 40 ورزشکار افتخار آفرین از ابتدای انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون، برگزاری 10 همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهرستان‌های استان با مبلغی بالغ‌بر یک میلیارد ریال از جمله این برنامه‌ها است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.