شناسه : 153763799

همایش متمرکز آموزشی و توجیهی زائران حج تمتع استان یزد در سالن شهید حاج مهدی شاهدیه برگزار شد.


  به گزارش روابط عمومی حج و زیارت یزد، همایش متمرکز آموزشی و توجیهی زائران حج تمتع   در  روز جمعه  مورخ 13 اردیبهشت ماه 98 با حضور نماینده  ولی فقیه در حج و زیارت ،استاندار ، امام جمعه و مدیر کل روابط عمومی استانداری و نماینده مجلس شورای اسلامی مردم تفت و میبد  در سالن شهید حاج مهدی  شاهدیه برگزار شد . علی اصغر شریفی به اهمیت آشنایی حجاج با مناسک حج اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری دوره های آشنایی و مطالعه در خصوص حج تمتع از جمله برنامه های مدیریت حج و زیارت است . وی تصریح کرد: آشنایی زائران با مقررات عربستان سعودی و حضور در برنامه های فرهنگی و اجتماعی طبق مقررات می تواند زمینه برگزاری حجی با شکوه را به همراه داشته باشد . همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حجاج ایرانی در اصل سفیران نظام جمهوری اسلامی در عربستان هستند که باید نمونه باشند . آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: باید حجاج و مسافران سرزمین وحی با آگاهی کامل به مقررات و مناسک در این مراسم بزرگ واجب الهی شرکت کنند .  استاندار یزد گفت: حضور در حج تمتع و سرزمین وحی فرصت بسیار مناسبی برای ارتباط با حضرت حق و کسب معارف الهی و انسانی است . دکتر طالبی افزود: آشنایی هرچه بیشتر با مناسک و اعمال حج تمتع و عمل به مقررات باید در طول سفر مدنظر حجاج بیت الله الحرام قرار گیرد . وی با قدردانی از اقدام های انجام گرفته توسط حج و زیارت استان بر تداوم برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای اطلاع بیشتر تاکید کرد .  ودر پایان   همایش توسط حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نحوه انجام اعمال و مناسک حج   بصورت نمادین انجام و زائرین آموزش های عملی مناسک را فراگرفتند. لازم بذکر است که در سال 98 تعداد 4005 زائر در قالب 27 کاروان که یک کاروان از ایستگاه پروازی شیراز و یک کاروان هم از کرمان   به حج تمتع  اعزام خواهند شد. که خرد سال ترین زائر 9 سال و مسن ترین 86 سال دارد 

  به گزارش روابط عمومی حج و زیارت یزد، همایش متمرکز آموزشی و توجیهی زائران حج تمتع   در  روز جمعه  مورخ 13 اردیبهشت ماه 98 با حضور نماینده  ولی فقیه در حج و زیارت ،استاندار ، امام جمعه و مدیر کل روابط عمومی استانداری و نماینده مجلس شورای اسلامی مردم تفت و میبد  در سالن شهید حاج مهدی  شاهدیه برگزار شد .
علی اصغر شریفی به اهمیت آشنایی حجاج با مناسک حج اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری دوره های آشنایی و مطالعه در خصوص حج تمتع از جمله برنامه های مدیریت حج و زیارت است.
وی تصریح کرد: آشنایی زائران با مقررات عربستان سعودی و حضور در برنامه های فرهنگی و اجتماعی طبق مقررات می تواند زمینه برگزاری حجی با شکوه را به همراه داشته باشد.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حجاج ایرانی در اصل سفیران نظام جمهوری اسلامی در عربستان هستند که باید نمونه باشند.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: باید حجاج و مسافران سرزمین وحی با آگاهی کامل به مقررات و مناسک در این مراسم بزرگ واجب الهی شرکت کنند.

 استاندار یزد گفت: حضور در حج تمتع و سرزمین وحی فرصت بسیار مناسبی برای ارتباط با حضرت حق و کسب معارف الهی و انسانی است.

دکتر طالبی افزود: آشنایی هرچه بیشتر با مناسک و اعمال حج تمتع و عمل به مقررات باید در طول سفر مدنظر حجاج بیت الله الحرام قرار گیرد.

وی با قدردانی از اقدام های انجام گرفته توسط حج و زیارت استان بر تداوم برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای اطلاع بیشتر تاکید کرد

ودر پایان همایش توسط حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نحوه انجام اعمال و مناسک حج بصورت نمادین انجام و زائرین آموزش های عملی مناسک را فراگرفتند.

لازم بذکر است که در سال 98 تعداد 4005 زائر در قالب 27 کاروان که یک کاروان از ایستگاه پروازی شیراز و یک کاروان هم از کرمان  به حج تمتع  اعزام خواهند شد. که خرد سال ترین زائر 9 سال و مسن ترین 86 سال دارد 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.