شناسه : 153225030
با حضور وزیر آموزش و پرورش؛

همایش بین‌المللی «مدرسه ایرانی ـ معماری ایرانی» در یزد آغاز شد


همایش بین‌المللی «مدرسه ایرانی ـ معماری ایرانی» امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در دانشگاه یزد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " سیدمحمد بطحائی " وزیر آموزش و پرورش و "مهراله رخشانی مهر" رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور امروز برای شرکت در همایش بین‌المللی «مدرسه ایرانی معماری ایرانی» به یزد سفر کرده‌اند.

این همایش به مدت سه روز با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و مدیران نوسازی مدارس کشور، پیمانکاران مدرسه ساز و جمعی از دست اندرکاران و مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس در محل دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

هویت بخشی به فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و احیا معماری اسلامی ایرانی با رعایت الگوهای بومی، الگوهای توسعه پایدار در آمایش سرزمین و شرایط محیط‌های آموزشی، تربیتی و جمعیتی در مکان‌یابی مدارس و مراکز، تکنولوژی ساخت و صنعتی‌سازی، مدرسه سبز و ملاحظات ارگونومیک و فضاهای آموزشی از جمله محورهای همایش است.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه آثار ارسالی از دیگر برنامه‌های همایش است و در مراسم اختتامیه از خالقان آثار برتر هر بخش تجلیل می‌شود.

این همایش، هشتمین همایش ملی «مدرسه ایرانی معماری ایرانی» و نخستین همایشی است که با گستره بین المللی برگزار می‌شود و این همایش طی هفت سال گذشته در تهران برگزار شده است


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.