شناسه : 149634567

همايش فرهنگ و مديريت جهادي در يزد برگزار شد


در آستانه چهلمين سالكرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي همايش فرهنگ و مديريت جهادي با حضور آيت الله تقوي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي و هيئت همراه ايت لله ناصري نماينده ولي فقيه در استان يزد و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني و همچنين مسئولين و كاركنان سازمان جهاد كشاورزي در محل سالن اجتماعات ملاصدراي اين سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان يزد، آيت الله تقوي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورز طي سخناني در اين همايش با اشاره به 20 نكته مهم مديريتي  از سخنان مديران موفق  جهان  بحث مديريت را بسيار مهم دانسته و گفت: بدون شك پيشرفت ملت ها نتيجه عملكرد موفق  مديران شايسته  و لايق بوده است  كه تاكيد اسلام نيز هميشه بر شايسته سالاري است.

 نماينده ولي فقيه  در جهاد كشاوزي  با بر شمردن خصوصيات  و ويژگيهاي مديريت  جهادي افزود:  يك مدير  جهادي در عمل پركار ، كم هزينه ،پيشتاز در عمل ، مستضعفگرا  و داراي چنان شخصيتي است كه به مديريتش اعتبار مي دهد.

 آيت الله تقوي در ادامه سخنانش با بيان اينكه بخش كشاورزي با بهره گيري از مديريت جهادي الحمدالله  در مسير خوبي در حال حركت است  و با بهره گيري از شيوه هاي علمي و نوين  به موفقيت هاي بسيار بزرگي دست يافته است  و انشاء الله در 10الي 15 سال آينده به يكي از قطب هاي مهم كشاورزي منطقه تبديل خواهد شد.

وي با بيان اينكه كشاورزي  در هيچ كجا نبايد تعطيل شود  و با فرهنگ سازي در بين مردم بايد  به كشاورزي كمك كرد؛ اظهار داشت: روش هاي سنتي امروز ديگر جوابگو نيست و بايد از روش هاي نوين و علمي بهره گرفت و با توسعه  و تقويت كشت هاي كم آبخواه و پر بازده از جمله كشت هاي گلخانه اي بخصوص در مناطق مستعد كشاورزي را پيش برد.

سجادي پور رئيس سازمان جهاد كشاورزي نيز در اين همايش  با ارائه گزارشي كوتاه از وضعيت بخش كشاورزي استان گفت: رويكرد كشاورزي استان صرفه جويي در مصرف آب  با توسعه كشت محصولات كم آبخواه  و متراكم  و استفاده از آب مجازي در توليد محصولات دامي است چناچه هم اكنون در توليد بيش از 450 هزار تن محصول سبزي و صيفي گلخانه اي  و بيش از 385 هزار تن محصول دامي  كه 52 درصد از توليدات بخش كشاورزي استان را شامل مي شود تنها 5 درصد آب بخش كشاورزي مصرف شده است.

وي با اشاره به سرانه توليد بعضي از محصولات دامي  در استان و مقايسه آن با كشور گفت ما در يزد با وجود محدوديت هاي اقليمي  و كمبود آب توانسته ايم در بسياري از مواد پروتيني ازجمله شير ، گوشت مرغ ، تخم مرغ و... نه تنها نياز استان را تامين كنيم؛ بلكه به استانهاي همجوار نيز صادر نماييم بنابرين ما مي توانيم  و قطعاً با اقدامات جديد از جمله دانش محور كردن برنامه ها و فعاليت ها مي توانيم در اكثر محصولات كشاورزي در سراسر كشور به خود كفايي برسيم.

همچنين در اين همايش  حجت الاسلام والمسلمين موسوي نماينده ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان يزد با ارائه گزارشي از حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان موفقيت بخش كشاورزي استان را نتيجه روحيه جهادي مسئولين و كاركنان اين بخش و همچنيين همراهي و همدلي آنها با يكديگر دانست.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.