شناسه : 153302962
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد خبر داد:

نيروهاي راهداری و ناوگان حمل‌ و نقل جاده‌اي يزد آماده اجراي طرح سفرهاي نوروزي


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد از آمادگي كامل نيروهاي راهداري و ناوگان حمل و نقل جاده اي در سراسر استان براي سفرهاي نوروزي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، علي عليخاني در نشست مشترك ادارات راهداري و رؤساي پليس‌راه شهرستان‌هاي استان يزد، اظهار داشت: با توجه به موقعيت جغرافيايي يزد كه در مركز كشور واقع شده، اين استان در اغلب سفرهاي نوروزي مسير عبور خودروها است.

وي با بيان اينكه در ايام نوروز مردم اغلب نقاط كشور تمايل به سفر به مناطق جنوبي كشور به ويژه سواحل خليج فارس را دارند،‌ افزود: اين امر بار تردد در محورهاي استان را كاهش مي‌دهد و فعاليت‌هاي نيروهاي راهداري و ناوگان حمل و نقل عمومي، پليس راه و نيروهاي امدادرسان را دو چندان مي‌كند.

عليخاني تصريح كرد: تلاش همه نيروهاي راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، پليس راه، اورژانس، هلال احمر و ... در همه شرايط اعم از تعطيل و غيرتعطيل، نوروز يا ايام ديگر سال، خدمت رساني به مردم و فراهم آوردن شرايط سفري ايمن و بدون حادثه است.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه استان يزد امسال كاهش چشمگير تلفات جاده‌اي در محورهاي برون‌شهري را در كارنامه خود دارد و رتبه اول در سطح كشور را به خود اختصاص داده است، افزود: كسب اين رتبه شايد دشوار باشد اما سخت‌تر از آن، حفظ اين رتبه است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آمادگي كامل نيروهاي راهداري و ناوگان حمل و نقل جاده اي در سراسر استان براي سفرهاي نوروزي عنوان كرد: در محورهاي استان يزد با لكه گيري، ترميم و شست‌وشوي علائم راهنمايي و رانندگي، ترميم حفاظ‌هاي كناري و مياني، خط كشي‌ها، آشكارسازي نقاط حادثه خيز و ... به استقبال طرح سفرهاي نورزي خواهيم رفت.

عليخاني، بازديد از مراكز معاينه فني، مجتمع‌هاي بين‌راهي، شركت‌هاي حمل و نقل را نيز از مواردي برشمرد كه در دستور كار اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي براي سفرهاي نوروزي قرار گرفته كه اميدواريم پليس راه نيز در اين زمينه همراهي هاي لازم را داشته باشد زيرا به طور قطع، حضور پليس به نوعي بازدارندگي از بروز برخي تخلف‌ها را به دنبال خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه امسال در اجراي طرح نوروزي، وزير راه و شهرسازي و مسئولان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، با گشت ويژه هوايي، در كنار كنترل‌هاي محسوس و نامحسوس در سطح جاده‌ها، از نزديك به رصد اقدامات انجام شده خواهند پرداخت و اين نشان از اهميت موضوع سفر ايمن و سلامت دارد.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، همچنين از كنترل دروازه اي در ورودي هاي يزد خبر داد و گفت: اين اقدام با حضور عوامل پليس راه و انجمن صنفي رانندگان انجام مي شود.

وي اظهار اميدواري كرد: با تلاش همه نيروها بتوانيم در نوروز 98، سفري ايمن و با خاطرات شيرين و بدون حادثه براي هموطنانمان رقم بزنيم.​آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.