شناسه : 148614635
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد:

نقش کلیدی نیروی انسانی در تامین و بهبود امنیت اطلاعات


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در نشست تامین امنیت پایدار در فضای سایبری استان، با بیان نقش کلیدی نیروی انسانی در تامین و بهبود امنیت اطلاعات، از برنامه‌های وزارت ارتباطات برای تربیت افسران امنیت اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اکرم فداکار، که با دعوت رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان یزد در این نشست شرکت کرده بود، با اشاره به نقش کلیدی نیروی انسانی در حوزه امنیت، بر اهمیت برنامه‌ریزی برای حل مشکلات امنیتی دستگاه‌ها تاکید کرد.

فداکار با بیان اینکه قوانین و دستورالعمل‌های لازم برای بهبود و ارتقای امنیت اطلاعات مدتهاست که تدوین و ابلاغ شده است، توجه لازم به جایگاه امنیت در برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و سازمانی دستگاه‌ها را یادآور و اهمیت دادن به این حوزه در اولویت‌بندی‌ها و تامین منابع را خواستار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد افزود: موضوع مهمی مانند امنیت اطلاعات باید به دغدغه مدیران ارشد و مدیران فناوری اطلاعات تبدیل شود و با مرور گذشته و نگاه به آینده و دنبال کردن روندها، بطور پیوسته به آن پرداخته شود.

فداکار با اشاره به اهمیت موضوع توانمندسازی و آموزش نیروهای فاوا، گفت: استان یزد در حوزه امنیت دارای توانمندی های لازم بویژه در بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه گزارش‌های امنیتی از وضعیت سایبری استان، نشان‌دهنده میزان موفقیت عملکرد مدیران و کارشناسان امنیت در بخش دولتی است، از تلاش‌های مرکز افتای استان برای کمک به بهبود امنیت دستگاه‌های زیرساختی تقدیر کرد.

نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد با اشاره به سند پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری، مصوب شورای عالی فضای مجازی، تقسیم کار بین مرکز مدیریت راهبردی افتا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را یادآور شد و از برنامه‌های وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات ایران، برای آموزش ده هزار افسر امنیت اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

فداکار در ادامه، به روند پرشتاب پیشرفت فناوری در دنیا اشاره کرد و با نام بردن از اینترنت اشیاء (IoT)، امنیت را مهم‌ترین چالش فناوری‌های جدید برشمرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد که برای مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان سخن می‌گفت، با بیان اینکه برخی از افراد حاضر در این نشست، جزو متخصصان و کارشناسان امنیتی هستند، ابراز امیدواری کرد با تشکیل کمیته‌های فنی و مشاور، کارهای عملی برای حل چالش‌های امنیتی دستگاه‌ها انجام شود.

گفتنی است نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان، با موضوع امنیت اطلاعات، با دعوت مرکز مدیریت راهبردی افتای استان و به میزبانی این مرکز برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.