شناسه : 153777212
سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد اعلام کرد:

نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان تشدید می شود


با هدف اطمینان از سلامت فرآورده های خام دامی عرضه شده به شهروندان، نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان تشدید می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: سیدحسین امامی با بیان این خبر اظهارداشت: نظارت بهداشتی بر امر تولید، توزیع ، حمل و نقل و عرضه ی فرآورده های خام دامی از جمله ی مهمترین وظایف دامپزشکی می باشد و در ادامه  تصریح کرد: نظارت بر سلامت فراورده های خام دامی توسط اداره دامپزشکی به طور مستمر در حال اعمال و طی مناسبت های ملی و مذهبی و با  افزایش عرضه و تقاضا در بازار، افزایش می یابد.

 امامی افزود: در همین راستا در ایام ماه مبارک رمضان، با هدف اطمینان از سلامت فرآورده های خام دامی عرضه شده به شهروندان، نظارت بهداشتی دامپزشکی بر واحدهای تولید، توزیع ، فرآوری و عرضه ی فراورده های خام دامی در سطح واحدهای تحت نظارت خود تشدید می گردد.

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد در خصوص نحوه اجرای طرح تشدید نظارت دامپزشکی در این ایام گفت: انجام این طرح در قالب ۱۲ اکیپ ثابت و ۱۳ اکیپ سیار بازرسی و نظارت، در دو شیفت کاری صبح و عصر سازماندهی شده و کارشناسان دامپزشکی با حضور و گشت زنی منظم در سطح استان اقدام به بازدید از مراکز تحت پوشش این اداره کل می نمایند و با بررسی شرایط تولید، فرآوری و عرضه ی فرآورده های خام دامی موارد تخلف را ثبت، رفع و پیگیری   می کنند تا از این طریق ضریب اطمینان سلامت فرآورده های خام دامی عرضه شده جهت مصرف شهروندان به حداکثر برسد.

امامی از شهروندان خواست تا در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به لیبل درج شده بر روی لاشه یا بسته بندی که حاوی اطلاعات تاریخ تولید، انقضاء ، نوع محصول، کد بهداشتی بهره بردای دامپزشکی می باشد؛ توجه نمایند و در صورت مشاهده    هر گونه تخلف بهداشتی از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ مراتب را به اطلاع کاشناسان دامپزشکی برسانند.

نامبرده در پایان اظهار داشت: با توجه به سرعت فساد پذیری مواد غذایی از جمله فرآورده های خام دامی توجه به حفظ کامل زنجیره سرد و رعایت دقیق نکات بهداشتی از سوی شهروندان حائز اهمیت بسیاری می باشد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.