شناسه : 153409989

نظارت بر روند اجرای طرح بازدید نوروزی


مدیر کل اداره استاندارداستان یزد به اتفاق مسئولین اتاق اصناف،اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صمت استان یزد،در طرح بازدید نوروزی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان یزد، به منظور نظارت وکنترل هر چه بیشتر ،مدیر کل اداره استاندارد استان یزد با همراهی خبرنگاران صدا و سیمای مرکز یزد و مسئولین یادشده ضمن بازدید،عملکرد شرکت های بازرسی نمونه برداری را در یکی از فروشگاه های بزرگ عرضه و فروش کالای  مرکز استان یزد، از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

درآستانه فرارسیدن سال جدید و درایام نوروز، گشت های ویژه استاندارد در استان یزد،به تبع دیگر استان های  سراسر کشور از 15 اسفند 97 تا 15 فروردین 98، با نظارت بر مراکز تمرکز، توزیع و فروش کالا به ویژه در نمایشگاههای بهاره ارائه مواد غذایی افزایش می یابد.

محمد حسین ماجدی اردکانی در این بازدید در حضور خبرنگاران ،  گفت : ،خط قرمز ما ،ایمنی و سلامت مردم در مصرف و استفاده از تمامی محصولات مشمول استاندارد است ،که در ایام نوروزبه دلیل مصرف بالاتر ، تاکید بیشتری هم بر آن داریم.

دبیر شورای فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی ادامه داد: این طرح در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، به مدت یک ماه درحال اجرامی باشد، به این صورت که  بازرسان اداره کل و دیگر شرکت های بازرسی همکاراستاندارد طی این مدت  ،فعالیت مضاعف دارند .

این مقام مسئول در توضیح جزئیات بیشتر طرح فوق گفت: در نیمه دوم اسفند ماه سال جاری و همزمان با افزایش میزان خریدمردم، بازرسان استاندارد در قالب این طرح ، از مراکز عرضه، میادین میوه‌و تره‌بار و نمایشگاه‌های بهاره استان بازرسی و در صورت مشاهده کالاهای بدون مجوز استاندارد، اقدام به توقیف و جمع‌آوری آن می‌کنند ضمن این که به صورت تصادفی، بازرسان اداره کل عملکرد شرکت های بازرسی نمونه برداری همکاررا هم تحت نظر دارند.                                                  

وی افزود: مردم خوب و فهیم استان و همچنین مهمانان نوروزی، جهت اطمینان از صحت نشان استاندارد چاپ شده بروی محصولات و کالاها می توانند کد 10 رقمی زیر نشان استاندارد رابه شماره 10001517 پیامک، تا کمتر از یک دقیقه پاسخ لازم را دریافت نمایند،ضمن این که سفارش اکید داریم ،از خرید لبنیات و دیگر مواد غذایی رو باز که از رعایت نکات بهداشی آن ها اطمینان کامل ندارند جداپرهیز  نمایند  .

ماجدی اردکانی در پایان خاطر نشان کرد:تمامی شهروندان عزیزمی‌توانند استاندارد یار بوده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص استاندارد و عدم رعایت آن، مراتب را به سامانه تلفنی 1517 اطلاع دهند و یا از طریق سامانه رسیدگی به شکایات مردمی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس www.isiri.gov.ir  اقدام کنند.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.