شناسه : 153642484

نشست هم اندیشی مدیر کل با مدیر عامل و مدیران موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین(ع)


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : ارتقاء مشارکت های مردمی و حمایت از مراکز غیردولتی یکی از اولویت های آموزش و پرورش استان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در این نشست صمیمی اظهار داشت : ارتقاء مشارکت های مردمی و حمایت از مراکز غیردولتی وظیفه ما است و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد .

وی هدف  اصلی در آموزش و پرورش را  حرکت در مسیر کیفیت بخشی به آموزش و پرورش بیان کرد و افزود :  مقوله مدرسه محوری در راستای این هدف می باشد که از سالهای دور در دستور کار آموزش و پرورش بوده و امسال با شیوه جدیدی در دستور کار قرار گرفته و ستاد راهبری مدرسه محوری در وزارت راه اندازی شده است .

دانافرتصریح کرد : مهم ترین رویکرد سند تحول بنیادین  رویکرد فرهنگی تربیتی است  یعنی چرخش آموزش و پرورش از یک نظام آموزشی صرف به یک نهاد اجتماعی که فقط کار آن تست ،نمره و کنکور نیست بلکه تربیت انسان است .

وی با اشاره به اینکه تربیت انسان ها یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش است گفت : آموزش و پرورش یعنی تربیت و تربیت یعنی رشد عاطفی،ذهنی،هنری،جسمی ، سیاسی و اجتماعی و زیستی دانش آموزان که همان ساحت های 6 گانه تربیت سند تحول بنیادین می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد بر مهارت محوری در تربیت دانش آموزان تاکید کرد و گفت : دانش آموزان باید مهارت های زندگی، مهارت تصمیم گیری و تفکر حل مسئله را در کلاس و با رویکرد شادی و نشاط فرا بگیرند.

در ابتدای این نشست مدیرعامل موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین(ع) گزارشی از وضعیت موجود و اقدام های این مجتمع را ارائه نمود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.