شناسه : 153642620

نشست معاون سواد آموزی و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تلاش می کنیم عدالت آموزشی را در مورد زنان و مردان استان و زنان شهری و روستایی برقرار نماییم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، نشست بررسی راهکارهای اجرایی شدن تفاهم نامه معاونت  سوادآموزی  با دفتر امور زنان و خانواده در محل دفتر مدیر کل امور زنان و امور خانواده استانداری یزد با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر امر و زنان خانواده استانداری یزدو کارشناسان دو حوزه  برگزار شد .

در این نشست "مرآت امین الرعایا" معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان گزارشی از وضعیت سوادآموزی استان طبق سرشماری سال 1395 گفت: کار سوادآموزی کاری بسیار شیرین ولی سخت است و با توجه به اینکه بی سوادان باقیمانده استان کم و پراکنده هستند طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تمام دستگاه های دولتی باید به سوادآموزی کمک نمایند.

وی با اشاره به آمار باسوادی زنان استان و مقایسه با مردان باسواد در جوامع شهری و روستایی گفت: تلاش می کنیم که عدالت آموزشی را در مورد زنان و مردان استان و زنان شهری و روستایی برقرار نماییم و در این راه دفتر امور زنان و خانواده  وسایر دستگاه ها و سازمان های دولتی و مردم نهادباید یاری رسان ما باشند.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به ظرفیت های مراکز یادگیری محلی در جهت توانمند سازی بانوان در حین آموزش سواد گفت: مراکز یادگیری محلی در جهت توانمند سازی سوادآموزان و نوسوادان در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی و شغلی و کارآفرینی راه اندازی گردیده است و در این مراکز آموزش های بهتر زیستن و جلوگیری از آسیب های اجتماعی آموخته می شود .

 " فاطمه دانش "  مدیرکل  دفتر امر و زنان خانواده استانداری یزد نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجام شده در باسوادی استان گفت: به علت مهاجرت های داخلی و خارجی به استان یزدنسل سوم جمعیتی در استان یزد دستخوش دگرگونی فرهنگی گردیده است و باید تلاش شود برای این جمعیت فرهنگی برنامه ریزی مناسب گردد.

وی با اشاره به نقش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به عنوان یک هماهنگ کننده گفت:  درراستای تفاهم نامه کشوری منعقد شده  جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاه های موثر برگزار خواهیم نمود و در راستای برقرای عدالت آموزشی زنان جامعه هدف گام برخواهیم داشت.

مدیرکل  دفتر امر و زنان خانواده استانداری با اشاره به برنامه های این دفتر در مناطق کمتر توسعه یافته گفت : دوره های آموزشی مناسب در دست اجرا داریم که توسط سازمان های مردم نهاد در تمام استان اجرا خواهد شد انشالله با هماهنگی بتوانیم بخشی از این دوره ها را در مراکز یادگیری محلی در سرتا سر استان برگزارنماییم .

در این نشست کارشناسان  دو حوزه راهکاره های اجرایی در راستایی باسوادی زنان را مورد بررسی قرار دادند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.