شناسه : 153294271

نشست معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد با حضور در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، مرآت امین الرعیا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور در دفتر حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با وی دیدار و گفتگو کرد.

امین الرعیا در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت‌های این معاونت در زمینه ریشه کن کردن بی سوادی در استان ارائه کرد.

وی با اشاره به تفاهمنامه های مختلف بین این معاونت با سایر دستگاه‌های اجرایی در زمینه ریشه کن کردن بی سوادی در کشور افزود: در این راستا تفاهمنامه ای بین سازمان نهضت سواد آموزی و سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز منعقد شده است.

امین الرعیا اظهار داشت: ترویج فرهنگ سواد آموزی با بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های معنوی به ویژه مساجد، حسینیه‌ها، هیئت‌های مذهبی، انجمن‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در کشور، همکاری فرهنگی و آموزشی در راستای ریشه کنی بی سوادی در مناطق روستایی و محروم کشور و تحت پوشش آموزشی قراردادن کودکان لازم التعلیم بازمانده از تحصیل در سراسر کشور از موارد همکاری این دو سازمان می‌باشد.

در ادامه حسینی کوهستانی ضمن تقدیر از فعالیت‌های معاونت نهضت سواد آموزی در استان با اشاره به آسیب‌های بی سوادی در جامعه گفت: همه دستگاه‌ها باید در زمینه ریشه کردن بی سوادی یاری گرنهضت سواد آموزی باشند.

وی از آمادگی این اداره کل جهت همکاری با معاونت نهضت سواد آموزی در استان خبر داد و افزود: روحانیون مستقر ظرفیت بسیار خوبی جهت مبارزه با بی سوادی در استان هستند.

در ادامه در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه استانی بحث و تصمیماتی اتخاذ شد.

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.