شناسه : 153770865

نشست مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد با دست اندرکاران برگزاری مراسم معنوی اعتکاف بهانه وصل 8


نشست مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد با دست اندرکاران برگزاری مراسم معنوی اعتکاف بهانه وصل 8 در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی در نشست با دست اندرکاران برگزاری مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه بهانه وصل 8 با تقدیر از فعالیت‌های هیئت رایه الهدی در طول سال به ویژه در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه گفت: حرکت براساس برنامه ریزی مشخص و برپایه مبانی از مهمترین ویژگی‌های هیئت رایه الهدی می‌باشد.

وی با بیان اینکه برای انسان متعهد در زمینه دینداری بن بستی وجود ندارد افزود: رمضان بهترین فرصت برای بندگی خالصانه خداوند متعال است که شما بامهیا کردن زمینه برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف مسیر بندگی را هموارتر ساخته‌اید.

حسینی کوهستانی به صدور بیانه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه محتوا اعتکاف باید به بیانیه گام دوم توجه شود چرا که این بیانیه تنها جنبه سیاسی ندارد بلکه دارای ابعاد گوناگونی است که قابلیت استفاده را دارد.

وی تصریح کرد: آداب شهر منتظران، پرداختن به مفاهیم دعای جامعه کبیره وعدم تکیه بیش از حد به بحث عقلانیت در همه امور از جمله مواردی است که باید در حوزه محتوا مورد توجه قرار گیرد.

حسینی کوهستانی با اشاره به افزایش قیمت‌ها گفت: جهت محیا ساختن شرایط جهت بهره مندی حداکثری از این فرصت معنوی باید از ظرفیت خیرین بهره برد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در پایان گفت: این اداره کل در خصوص اعزام مبلغ ، برگزاری گفتمان دینی دانش آموزی، محتوا تبلیغی و فضاسازی فرهنگی حمایت هایی را از این مراسم معنوی خواهد داشت.

در ابتدای این نشست سید رضاحاجی بزرگ مسئول هیئت رایه الهدی گفت: در اعتکاف رمضانیه سال گذشته علیرغم تداخل آن با امتحانات پایان سال تحصیلی دانش آموزان شاهد حضور 800 نفر در این مراسم معنوی بودیم.

وی تصریح کرد: اعتکاف رمضانیه بهانه وصل 7 در سال گذشته به عنوان یکی از سه اعتکاف برگزیده کشور انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

حاجی بزرگ با تقدیر از همارهی خوب مسئولان استان در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه گفت: تداخل امتحانات دانش آموزان با زمان برگزاری اعتکاف مهمترین چالش پیش روی معتکفین است.

وی در خصوص محتوای مشخص شده برای مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه بهانه وصل 8 گفت: امامت عقل عملی بر گرایش‌ها با رویکرد محبت، عزم واراده در قالب شعار خط عاشقی مشق بندگی در دستور کار این هیئت برای اعتکاف رمضان 1440 قرار دارد.

 

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.