شناسه : 153448905

نشست تخصصی معاونین آموزشی و کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی استان


این نشست با حضور معاونین آموزشی و کارشناسان آموزش ابتدایی، تکنولوژی و گروه های آموزشی و پیش دبستانی مناطق 14 گانه آموزشی استان در پژوهشگاه تعلیم و تربیت فرهنگیان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در این نشست ضمن خیر مقدم به همکاران و تبریک اعیاد ماه مبارک رجب از تلاش های آنان در اجرای موثر برنامه های آموزش ابتدایی به ویژه برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی تقدیر نمود.

" سعیده بهادرزاده "  با اشاره به نقش و اهمیت دوره پیش دبستانی و ابتدایی در شکل گیری صحیح هویت کودکان، خواستار توجه بیشتر به پرورش و تقویت هویت ایرانی اسلامی در دوره پیش از دبستان و دبستان شد.

توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه های مدیریتی مدارس ، همچنین توجه به طرح های خلاقانه مدارس در قالب برنامه تدبیر ، پیگیری شعار سال معاونت آموزش ابتدایی استان" تمرکز بر تدبیر، نظارت بر اجرا و کیفیت بخشی به آموزش در بستر شادی" از سوی ادارات آموزش و پرورش مناطق ونواحی و همچنین آموزش چگونگی طرح نویسی مدیران و معاونین مدارس با توجه به اسناد بالادستی از دیگر مطالبی بود که وی به آن پرداخت.

در ادامه جلسه رؤسای ادارات دوره اول و دوم آموزش ابتدایی و گروه های آموزشی در سخنانی به تبیین و توجیه طرح ها و برنامه های حوزه خود پرداخته که از مهمترین موضوعات مطرح شده می توان به اجرای صحیح و مطلوب طرح های تکالیف مهارت محور، برنامه ویژه مدرسه، درس پژوهی، جابربن حیان و پوشش تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی، نرخ تکرار در دوره ابتدایی استان و لزوم برگزاری کلاس های تقویتی و ترمیمی در مدارس درجهت کاهش نرخ تکرار، راهبران آموزشی و تربیتی و برگزاری مرحله استانی مسابقات علمی عملکردی معلمان درفروردین ماه 98 اشاره نمود.

همچنین در راستای توجه به سند تحول بنیادین به عنوان مهم ترین سند اجرایی حوزه آموزش و پرورش و شیوه نامه ارزشیابی کیفی توصیفی و جهت دانش افزایی همکاران محترم آزمونی برگزار گردیده و مهم ترین مباحث در این زمینه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

در پایان ضمن تحلیل بررسی طرح ها و برنامه های مختلف در دوره ابتدایی همکاران به صورت گروهی مهم ترین چالش های پیش رو و راهکارهای مناسب جهت اجرای هرچه بهتر طرح ها و برنامه ها را احصا نموده و گزارش عملکرد خود را ارائه نمودند تا پس از جمع بندی به معاونت آموزش ابتدایی وزارت ارسال گردد.

گفتنی است  در این نشست با اهدای لوح سپاس ازکارشناسان و معاونین برتر حوزه آموزش ابتدایی تجلیل شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.