شناسه : 149782965

نشست انقلاب به روایت هنر در یزد


" نشست انقلاب به روایت هنر در یزد " عنوان گزارش خبری است که در معاونت خبر صدا و سیمای مرکز یزد تهیه و پخش شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد :  دراین نشست که در قالب برنامه‌های «دیروز، امرو، فردا» در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی با تجلیل از هنرمندان انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این آیین و آیین های مشابه در طول دهه مبارک فجر، بهانه ای برای بازخوانی روایت انقلاب و نوعی ادای دین به رویداد بزرگ تاریخی است.
وی افزود: یکی از بیانهای موثر و شیوا، هنر است و اگرچه کار پیچیده و دشوار است اما می تواند بسیار اثرگذار و مفید باشد و به خوبی انتقال مفاهیم را به نسل های مختلف داشته باشد.
جوادیان زاده گفت: در این راستا ما معتقدیم، همه رویدادها ابعادی دارد که در دهه های بعد و با فاصله تاریخی خود را نشان می دهد و برگزاری نمایشگاه ها و برنامه هایی مانند «انقلاب به روایت هنر»، گام گذاشتن در چنین مسیری است تا بتوان به خوبی رویدادهای تاریخی را برای نسل های مختلف تبیین کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: شعار کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد، «دیروز، امروز و فردا» است که به معنای اتصال سه نسل از انقلاب است زیرا در خطر بحران گسست نسلی هستیم اما هنرمندان می توانند پیشگیری از این گسست را داشته باشند و اتصال نسل ها را دنبال کرده و پیوند تاریخ را داشته باشند.
جوادیان زاده اظهار داشت: ما هنرمندانی داریم که مشهون از تاریخ معاصر ما هستند که باید از آنها تجلیل و تقدیر شود.
مدیرکل صداوسیما مرکز یزد نیز در این نشست گفت: ما تعاریف متعددی از هنر داریم و افراد مختلفی نیز آن را به روش ها و مکتب های گوناگون معرفی کرده اند اما در این میان وجه مشترک تعاریف هنر به نوعی بازتاب دهنده زیبایی است و پرسش زیبایی چیست  است.
احمد پهلوانیان افزود: ارزش و ارجمندی هنر به سطوح مختلف آن بر می گردد و اگر این هنر جسمانی باشد، قیمت و سطحی خاص دارد اما اگر زیبایی روحانی را در بر بگیرد، ارزشمندی متفاوت و بالاتری دارد.
مدیرکل صداوسیما مرکز یزد خاطرنشان کرد: هنرمندانی که در عرصه هنر انقلاب در سطوح و بخش های مختلف پرداخته اند که هر کدام تاثیرگذاری متفاوتی در انقلاب داشته اند و امروز نیز می توان با بهره مندی از این هنرمندان به خوبی روند انقلاب را به جامعه نشان داد.
پهلوانیان با اشاره به تاثیر زبان هنر در ثبت انقلاب گفت: هنرمندان عرصه انقلاب، ثبت کنندگان اصلی روند انقلاب هستند که می توانند نسل های مختلف را به خوبی در معرض این اتفاقات قرار می دهد.
در این مراسم ناصر بمانی، هنرمند یزدی با اشاره به خاطراتی از زمان انقلاب در استان یزد و ایستادگی در مقابل طاغوتیان گفت: مردم ما در سال57 انقلابی کردند که طاغوتیان را از کشور خود بیرون کردند و در دوره های مختلف نیز در مقابل دشمنان این انقلاب و کشور ایستاده اند و امروز نیز به استحکام در مقابل دشمنان ایستاده اند.
در پایان این مراسم نیز از مربیان سرود کانون های مساجد یزد، ابوالفضل کرمانی نسب، محمد اسلامیه، مهدی زارع، سیدابراهیم میرجلیلی، مهدی خوانین زاده، ناصر دشتی  و همچنین ندا افضلی، کوثر کشوری، حسین افکویی، به عنوان نوجوانان هنرمند و همچنین هادی حکیمیان، ملک ثابت، بابک صابری به عنوان جوانان هنرمند و غلامرضا محمدی، سید ناصر امامی، اصغر بمانی و علی اکبر الفت به عنوان هنرمندان پیشکسوت یزدی در قالب هنرمندان «دیروز، امروز و فردا» تجلیل و قدردانی شد.

گزارش خبری " نشست انقلاب به روایت هنر در یزد " را علی کلانتری تهیه و از سیمای شبکه یزد پخش شد.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.