شناسه : 153643202

نخستین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سال 98 برگزار شد


استاندار یزد : ارتقای فرهنگ مهارتی نسل جوان باید محور تمام اقدامات قرار گیرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمد علی طالبی " در اين نشست با اشاره به اينکه همکاري بين بخشي در غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان از مسائل مهم  و ضروری است و نیاز به برنامه ريزي منسجم دارد بر همکاري دستگاه هاي اجرايي با آموزش و  پرورش تاکيد کرد.

وی با اشاره به اينکه غني سازي اوقات فراغت از اهميت ويژه اي برخوردار است افزود: بايد تمام دستگاه ها بر حسب ضرورت در کنار آموزش و پرورش قرار گيرند.

طالبی گفت: اجراي طرح هاي خاص در اين خصوص و بهره گيري از تمام ظرفيت هاي استان براي رسيدن به اهداف و ارتقاي فرهنگ مهارتي نسل جوان بايد محور تمام اقدامات قرار گيرد.

استاندار یزد به اهمیت فعالیت دانشگاه فرهنگیان و بررسی مسائل و مشکلات و  پیگیری نیازهای آن به عنوان یک موضوع اولویت دار اشاره کرد و بر همکاری دستگاه ها در تحقق برنامه ها تاکید کرد.

طالبی تصرح کرد: طرح جامع دانشگاه فرهنگیان از اهمیت زیادی برخوردار است و با جدیت و همکاری بخش های مختلف برای اجرایی شدن برنامه ها تلاش شود.

 نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست گفت: مسائل آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید تمام دستگاه های اجرایی این مجموعه  بزرگ  را برای انجام برنامه ها یاری دهند.

 " سید ابوالفضل موسوی بیوکی " افزود: توجه به مسائل پرورشی در کنار پیگیری مسائل آموزشی از جمله موارد مهمی است که انتظار می رود مورد عنایت خاص قرار گیرد.

نماینده مجلس به اهمیت فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در بین فرهنگیان و دانش آموزان به عنوان یک ضرورت مورد تاکید اشاره کرد و برنامه ریزی برای اجرایی شدن آن را خواستار شد.

موسوی بیوکی همچنین به اهمیت برنامه ریزی مدون برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان به خاطر تهدید نرم دشمنان اشاره کرد و بر ضرورت همکاری ادارات و دستگاه های  فرهنگی با اداره کل آموزش و پرورش تاکید کرد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در نشست شورای آموزش و پرورش گفت: به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در استان برنامه های مختلف فرهنگی،هنری و ورزشی پیش بینی شده که با همکاری جامعه هدف و دستگاه های اجرایی برگزار می شود.

" عباسعلی دانا فر" افزود: برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز، تجلیل از فرهنگیان به خصوص در روستاها، برگزاری نشست ها، مسابقات و دیدار با مسئولان از برنامه های این هفته می با شد.

وی خاطر نشان کرد: بیان اقدامات آموزش و پرورش استان در بخش های مختلف به مردم و رسانه ها، معرفی فرهنگیان موفق و جلب مشارکت مردمی و تشکل ها از دیگر اقدامات آموزش و پرورش می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سه مسئله مهم آموزش و پرورش در سال 98 را وضعیت نیروی انسانی، فضاهای آموزشی و برنامه های کلان ستادی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

دانافر به توزیع نامتوازن معلمان در سطح استان اشاره کرد و افزود : بیشترین ردیف های استخدامی در دانشگاه  فرهنگیان به دوره ی ابتدایی اختصاص داده شده است و درحال حاضر عمده  نیروی انسانی در دوره ی ابتدایی ، از طریق حق التدریس و خرید خدمات آموزشی پوشش داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به رویکرد مدرسه محوری در آموزش و پرورش استان تاکید کرد وافزود : رویکر مدرسه محوری لازمه هایی دارد و برای اینکه این رویکرد محقق شود شش زیر برنامه ویژه مدرسه،ساختار تصمیم گیری ،انتخاب  انتصاب مدیران، آموزش و توانمند سازی، ارزیابی و تضمین کیفیت مدرسه و سنجش و توسعه شایستگی ها باید عملیاتی شود .

دانافر درخصوص برنامه های اوقات فراغت دانش اموزان گفت :  برنامه های آموزش و پرورش استان جهت اوقات فراغت دانش آموزان را برگزاری کلاس های فرهنگی و هنری در 70 مرکز با آمادگی پذیرش بیش از 50 هزار نفر، برگزاری اردو های استانی و جهادی، ایجاد پژوهش سراهای دانش آموزی، راه اندازی بازارچه های فروش محصولات دانش آموزی در مدارس ، شناسایی ظرفیت های بخش خصوص و هدایت دانش آموزان مستعد و علاقه مند، پایش سلامت دانش آموزان و جذب دانش آموزان در کانونهای ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای بیان کرد.

برنامه ريزي در خصوص غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان، تحلیل وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش و همکاري دستگاههاي استان در خصوص ارائه امکانات به آموزش و پرورش از موضوعات مطرح شده در اين نشست بود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.