شناسه : 153777374

نخستین جلسه کانون هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با رویکرد توسعه بخش گردشگری و برگزاری جشنواره تابستانی برگزار شد


یکشنبه 16 اردیبهشت ماه 98؛ نخستین جلسه کانون هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با رویکرد توسعه بخش گردشگری و برگزاری جشنواره تابستانی یزد به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در این جلسه گفت: گردشگری به عنوان پاک ترین صنعت و یکی از پایدارترین فضاهای کسب و کار است که باید مزیت های اصلی استان را در این حوزه جستجو کرد.

"سیدمسعود عظیمی" افزود: فعالیت کانون های گردشگری بر اساس ایجاد هماهنگی و ورود به ارائه خدمات بهتر شکل گرفته است و نهادسازی یکی از مترقی ترین راهکارهایی است که می تواند جریان سازی واقعی بخش خصوصی در این عرصه را امکان پذیر سازد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کمیته ها و هسته های شکل گرفته در ابعاد مختلف گردشگری می تواند به عنوان عنصری پیشران عمل کند و در فضایی که مسئولیت اجتماعی بر فعالیت اداری غالب می شود، جریانی سازنده و اثرگذار شکل می گیرد.

عظیمی بر برداشت مناسب از الگوهای تطبیقی و ایده های نو با حداقل آزمون و خطا تاکید و اظهار داشت:علاوه بر شناسایی و بهره  مندی از مزیت های استان لازم است مزیت سازی نیز مورد توجه قرار گیرد و اگر فعالیت ها در قالب شبکه ای برنامه ریزی شوند با رسیدن به نتیجه مناسب؛ شکل گیری خوشه گردشگری نیز محقق می شود.

وی بیان کرد: به جز تعامل، مسیر دیگری برای پشرفت و توسعه استان وجود ندارد و همه باید برای ایجاد حس خوب و ارائه خدمات مناسب و پایدار به گردشگران تلاش کنیم و این امر با  تمرکز بر موضوعات شاخص امکان پذیر است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد به برنامه ریزی بر اساس زیرساخت ها و خدماتی که در رونق گردشگری نیاز است اشاره و بر حمایت از جامعه هتلداران و سایر بخش های فعال در گردشگری برای تقویت توان و ارائه خدمات قابل قبول تاکید کرد.

عظیمی افزود: انتظار می رود کمیته علمی و آموزشی برای انجام مطالعات صحیح و کاربردی جهت دهی لازم را در دستور کار قرار دهد و اسناد و سوابق پژوهشی انجام گرفته نیز مورد بازبینی و بهره برداری قرار گیرند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در پایان گفت:آنچه در کمیته ها و جلسات مختلف مطرح می شود جمع بندی شود زیرا از نقاط ضعف، تهدید، فرصت یا قدرت می توان به استراتژی و چشم انداز مناسبی رسید و ایده های نو را در بهبود شرایط و حل مشکلات به کار گرفت.
شایان ذکر است: در این جلسه گزارشی از روند پیشبرد ویژه برنامه های جشنواره تابستانی یزد ارائه و جهت تکمیل طرح این برنامه تبادل نظر و هم اندیشی شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.