شناسه : 151064074
به مناسبت چهل‌سالگي انقلاب اسلامي

نخستين يادواره شهداي حمل و نقل كشور در يزد برگزار شد


​​نخستين يادواره شهداي حمل و نقل كشور به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و فرا رسيدن سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) در يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، امروز در مراسم نخستين يادواره شهداي حمل و نقل كشور كه در پايانه مسافربري يزد برگزار شد، ضمن قدرداني از تلاش‌هاي بسيج اصناف، انجمن‌هاي صنفي فعال در حوزه بار و مسافر يزد و بنياد شهيد اظهار داشت: شهداي حوزه حمل و نقل از شهدايي بودند كه جان و مال خود را با هم در مسير دفاع از مرز و بوم كشور نثار كردند.

علي عليخاني با تاكيد بر اينكه ياد و خاطره شهداي حمل و نقل بايد در تمام كشور گرامي داشته شود، افزود: اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد نخستين استاني است كه اقدام به برگزاري اين يادواره كرده و اميدواريم در كل كشور شاهد برگزاري اين قبيل يادواره‌ها باشيم.

وي با اشاره به حماسه بي‌نظيري كه فعالان حوزه حمل و نقل در سال 62 در لبيك به فرمان امام خميني (ره) خلق كردند، بيان كرد: كمترين كاري كه امروز مي‌توان براي تجليل از ايثارگري‌هاي اين قشر انجام داد، برگزاري اين يادواره‌ها و زنده نگاه داشتن ياد و خاطره شهداست.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد با اشاره به دشمنان که تلاش‌هاي بسياري انجام داده بودند تا ملت ايران چهل سالگي انقلاب اسلامي را نبينند، افزود: ملت ايران امسال باشكوهتر از هر سال به برگزاري برنامه‌هاي انقلاب پرداخت و به فرموده رهبري، دشمنان ما اين آرزو را به گور خواهند برد و خواهيم ديد كه جشن چهل سالگي انقلاب به لطف خدا باشكوه‌تر از هر سال برگزار مي‌شود.

عليخاني در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح دستاوردهاي انقلاب اسلامي پرداخت و افزود: بيش از دستاورد هاي اقتصادي، فني و عمراني، دستاوردهاي فرهنگي و وحدت و يكپارچگي كه امروز در ميان ملت ايران وجود دارد، قابل تحسين است.

وي با اشاره به دستاوردهاي حوزه حمل و نقل عنوان كرد: قبل از انقلاب در استان يزد هيچ بزرگراهي وجود نداشت اما به بركت انقلاب، امروز 800 كيلومتر بزرگراه در استان يزد احداث شده است.

عليخاني ادامه داد: تا قبل از انقلاب فقط 244 كيلومتر راه اصلي در استان وجود داشت اما اكنون 700 كيلومتر راه اصلي در استان وجود دارد همچنين قبل از انقلاب تنها 77 كيلومتر راه فرعي آسفالته وجود داشت كه اين ميزان اكنون به 700 كيلومتر رسيده است.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد بيان كرد: قبل از انقلاب در استان يزد راه روستايي آسفالته وجود نداشت اما امروز به بركت انقلاب اسلامي بيش از 2 هزار و 400 كيلومتر راه روستايي آسفالته در اين استان وجود دارد.

عليخاني، جمع راه‌هاي روستايي استان يزد تا قبل از پيروزي انقلاب را 289 كيلومتر اعلام كرد و افزود: اين رقم اكنون به 5 هزار و 800 كيلومتر رسيده است.

وي ادامه داد: قبل از انقلاب مجتمع هاي خدماتي بين راهي در استان وجود نداشت اما اكنون هفت مجتمع بهره‌برداري شده، شش مجتمع در حال ساخت است و 13 مجتمع نيز در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

عليخاني با اشاره به اينكه قبل از انقلاب پايانه باري و مسافري در استان يزد وجود نداشت، اظهار داشت: امروز دو پايانه حمل و نقل مسافري، دو پايانه بار، 9 شهرك حمل و نقل در استان يزد وجود دارد و مي‌توان گفت يكي از پنج ناوگان بزرگ حمل و نقلي كشور در استان يزد مستقر است.

وي خاطرنشان كرد: قبل از انقلاب يزد يك استان محروم كويري بود اما اكنون دومين استان معدني كشور، پنجمين استان صنعتي كشور و ششمين استان حمل و نقلي كشور با بيش از 23 ميليون تن بار حمل شده در سال است و اينها همه به بركت انقلاب و تدابير رهبري و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران محقق شده است.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.