شناسه : 153754286

مسجد داری و مردم‌داری وظیفه متولیان مساجد است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت مساجد برای حضور نسل جوان گفت: مسجد داری و مردم‌داری وظیفه متولیان مساجد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، سید محمد شریف حسینی کوهستانی در گردهمایی خادمین مساجد شهرستان اردکان با اشاره به سابقه وجودی مسجد گفت: عبادتگاهی تحت عنوان مسجد دارای سابقه بسیار طولانی است و به دوران اسلام محدود نمی‌شود.

وی افزود: بر اساس آیات قرآن در کنار مدفن اصحاب کهف، سجده‌گاه و مسجدی به‌عنوان یادبود ساخته شد. از زمانی که انسان مأمور به سجده الهی شد در حقیقت از آن زمان مسجد و سجده‌گاه نیز شکل گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مسجد ملک هیچ‌کسی نیست بلکه ملک خداست و هرکسی به مسجد می‌رود احساس مالکیت می‌کند. با بررسی کارکرد مسجد در تاریخ اسلام می‌بینیم که در مسجد اتفاقات مهمی افتاده است و کارهای بزرگی برای اجتماع و دین و دیانت مردم صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: همه امور جامعه و مردم در هر حوزه‌ای را می‌توان در مسجد مطرح کرد و آن را حل کرد. در دوران انقلاب دیدیم که مساجد پایگاهی برای فعالیت‌های انقلابیون و رزمندگان شده بود. مسجد فقط محل عبادت نیست بلکه باید مسائل و مشکلات مردم و اجتماع هم در آن مطرح شود.

حسینی کوهستانی گفت: امروز ما در شرایطی قرار داریم که باید از این ظرفیت معنوی و عبادی مساجد بیشتر استفاده کنیم. اولین هدف دشمنان اسلام و انقلاب این است که دین و دیانت مردم را متزلزل کنند و این دین‌داری مردم عمدتاً در مساجد تقویت می‌شود پس ما باید برای حضور مردم بخصوص جوانان و نوجوانان در مساجد همت کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: تعامل بین سه رکن اصلی مسجد یعنی امام جماعت، هیئت‌امنا و خادم مسجد بسیار مهم است. هرچقدر این تعامل و همکاری بیشتر باشد حضور مردم به‌ویژه نسل جوان در مساجد بیشتر خواهد شد. کسی که در مسجد مسئولیت دارد هم باید مسجد دار باشد و هم باید مردم‌دار باشد. کسانی که به مسجد می‌روند باید تکریم شوند.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.