شناسه : 153482055

مراسم آغاز اولین روز کاری سال جدید در اداره کل آموزش و پرورش استان یزد


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : برنامه ریزی دقیق و متفکرانه در اولویت فعالیتهای سال جدید قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " دکترعباسعلی دانافر" در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان با تبریک سال جدید با اشاره به دعای تحویل سال گفت : غبن، محرومیت و هلاکت از دل دعای سال نو بیرون می آید و امیدواریم خداوند به ما کمک کند تا حالمان از روزهای قبل بهتر باشد که این خود بزرگترین دعا برای این زمان است .
وی یکی از حرکت های پسندیده که  با تحویل سال می تواند برای هر فرد اندیشمند و فرهیخته ای واجب باشد را مرور کارهای خود در سال گذشته دانست و افزود : با یک ارزیابی دقیق، عالمانه و متفکرانه از 365 روز گذشته و مرور روزها، هفته ها و ماههایی که بر ما گذشته می توانیم برنامه ای تدارک ببینیم و در سال جدید یک گام به جلو داشته باشیم .
دانافر مبنای مناسب برای رصد کردن یک سال گذشته را بررسی 4 مقوله ارتباط شخص با خود ، خدا، خلق و طبیعت عنوان کرد و گفت : این 4 مقوله می تواند خط فکری بسیار روشن و شفاف برای برنامه ریزی در طول سال را  به ما بدهد و مرور یک سال گذشته و نوشتن برنامه برای یک سال آینده را به همراه داشته باشد .
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد : دنیا به این نتیجه رسیده است که یکی از پر خطرترین رفتارهای بشر رفتار انسان با طبیعت است و نامهر بانی هایی که در ارتباط با خاک، آب و هوا شاهد آن هستیم .
دانافر ضمن همدردی با حادثه دیدگان سیل اخیر  در شهر های شمالی کشور افزود : اگر چند دهه گذشته با جنگل ها ، مراتع و پوشش گیاهی نامهربانی هایی نداشتیم الان نباید نزول رحمت الهی برای ما تبدیل به بلا شود.
وی گفت : یکی دیگر از کارهایی که می توانیم انجام دهیم برای حول حالنا این است که یک بار دیگر با تفکر و تأمل دقیق مرور کنیم یک سال گذشته را با خودمان، خدای خودمان و با دیگران و طبیعت چه کار هایی کردیم و در این خصوص بنویسیم و آسیب های روحی روانی و اجتماعی را کم رنگ کنیم و تقویت فضیلت هاو حذف بدی ها را در راس امور خود قرار دهیم .
این مقام مسئول تاکید کرد : هر جا که بخواهیم چالش ها و اختلاف ها را کم کنیم باید سه زمینه همدلی ، همکاری و همفکری را تقویت کنیم و دل ها ، نگرش ها و اندیشه هایمان را به هم نزدیک کنیم .
دانافردر پایان به داشتن برنامه و هدف و اجرا و در نهایت کنترل و نظارت در همه زمینه ها تاکید کرد و افزود: برای اینکه امروزمان بهتر از دیروز باشد داشتن برنامه دقیق در کارها  امری ضروری و اجتناب ناپذیر است .


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.