شناسه : 152183004

مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه جوانان ، ورزشکاران و کارکنان ورزش وجوانان استان یزد


مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه جوانان ، ورزشکاران و کارکنان ورزش وجوانان استان یزد برگزار و از برترین ها تجلیل به عمل آمد.

اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه جوانان ، ورزشکاران و کارکنان ورزش وجوانان استان با حضور حجت الاسلام معزالدینی امام جمعه موقت یزد، مسعود شریعتی مدیر کل ورزش وجوانان استان یزد، احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان این اداره کل، چند تن از اعضاء شورای اسلامی شهر یزد، عباس ملازینلی مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و  تعدادی از مسوولان دستگاه های اجرایی   در محل بیت شهید آیت الله صدوقی برگزار شد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در این مراسم با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت جامعه اظهار داشت : ورزش قادر است در کنار شکل دادن به استعدادهای جسمانی، حرکتی، روانی و اجتماعی افراد ضمن ایجاد زمینه های سالم و مفید برای ساختن افرادی با فرهنگ، شرایط مناسبی را برای پر کردن اوقات فراغت جوانان فراهم آورد . همچنین ورزش جوانان را از افتادن در ورطه انحرافات اجتماعی مصون می کند و در واقع جامعه ای که به ورزش اهمیت بدهد انحرافات و آسیب های اجتماعی در آن کمتر است .

شریعتی در ادامه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مسابقات قرآنی جوانان و ورزشکاران استان و با اشاره به اهمیت انس با قرآن در دوران جوانی اظهار داشت : قرآن کتاب هدایت و تربیت فطرت الهی انسان به سوی کمال و رشد می‌باشد، بنابراین بهترین زمان برای بهره‌برداری و تربیت یافتن از آن در همان جوانی است و این عقلانی‌ترین روش برای فلاح و رستگاری انسان است که در جوانی با قرآن مأنوس گردد.

وی ادامه داد: چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان با حضور و استقبال خوب و گسترده ورزشکاران و جوانان روبرو بود که این مسابقات در بخش ورزشکاران زیر 15 سال در رشته های قرائت تحقیق و حفظ یک جزء و در رده ورزشکاران بالای 15 سال در رشته های قرائت تحقیق ، حفظ یک جزء و فهم زبان قرآن و در رده جوانان در رشته های قرائت تحقیق ، حفظ کامل قرآن ، حفظ ده جزء و فهم زبان قرآن و در رده کارکنان در رشته های قرائت تحقیق ، حفظ یک جزء و فهم زبان قرآن برگزار گردید.

بگفته مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ترویج فرهنگ قرآن در میان جامعه ورزش و نسل جوان ، ارتقاء سطح آگاهی و تقویت بنیه دینی و معنوی کارکنان فعال در بخش ورزش و جوانان ، بهبود و ارتقاء سلامت معنوی جوانان و ورزشکاران با استعانت از آیات نورانی و مفاهیم کاربردی و موضوعی و تقویت اخلاق مداری در میان ورزشکاران و جوانان با استعانت از آموزه ها و درس های قرآنی از اهداف برگزاری این مسابقات بوده است.

لازم به ذکر است در این مراسم از نفرات برتر رشته ها و بخش های مختلف و همچنین داوران و عوامل اجرایی این مسابقات تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از خانواده مرحوم حاج حسن دانش و دو تن از پیشکسوتان جامعه قرآنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.