شناسه : 153502306

مراجعه بیش از ٦ هزار نفر به بیمارستان مهریز از ابتدای سال ۹۸


سرپرست بیمارستان مهریز از مراجعه بیش از 6 هزار نفر به این بیمارستان از ابتدای سال نو و طی 10 روز گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مهریز، رضافلاح گفت: شهرستان مهریز، سه استان یزد، کرمان و فارس را به یکدیگر وصل می‌کند و به دلیل قرارگیری در کنار شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب کشور، پذیرای مسافران زیادی به‌ویژه از جنوب است.

سرپرست بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) مهریز گفت: روزانه بیش از 300 هزار خودرو سبک و سنگین از جاده سنتو تردد می‌کنند و احتمال بروز حوادث متعدد در این جاده زیاد است؛ به‌طوری‌که طبق بررسی‌های مرکز آمار بیمارستان مهریز، از روز ۲۹ اسفندماه تاکنون، 6 هزار و 219 نفر بیمار به دلیل تصادف یا بیماری به اورژانس این بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

وی بابیان این‌که بخش قابل‌توجهی از این افراد از مسافران نوروزی و گردشگر هستند خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با ادامه این روند و استقبال گردشگران و مسافران از خدمات این بیمارستان بتوانیم درزمینه گسترش توریسم درمانی و جذب گردشگر سهم به سزایی داشته باشیم. در ایام نوروز، کادر درمانی بیمارستان و متخصصان داخلی و جراحی باوجود محدود بودن امکانات به‌صورت شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به بیماران تلاش می‌کنند.

رضافلاح تأکید کرد: شهرستان مهریز پیشانی استان یزد محسوب می‌شود و با توجه به موقعیت خاص این شهرستان و آمار بالای مراجعات که حتی از آمار مراجعین برخی بیمارستان‌های مرکز استان نیز بیشتر است، ضرورت تجهیز و توسعه بیمارستان این شهرستان را می‌طلبد.

این مسئول همچنین با اشاره به طرح توسعه بیمارستان مهریز و اعتبار موردنیاز این طرح تصریح کرد: بیمارستان مهریز در سطح کشور مقام و رتبه‌های قابل‌بیانی کسب کرده است. دریافت لوح «دوست دار مادر» و انجام عمل‌های جراحی تعویض مفصل شانه و پیوند شریان دست برای اولین بار در استان یزد، بیشترین ضریب اشغال تخت در استان و نیز کسب مقام اول کشور در حوزه زنان و زایمان طبیعی ازجمله افتخاراتی است که بیمارستان مهریز کسب کرده است.

وی افزود: دستگاه CT اسکن نیز که از مهم‌ترین مسائل حوزه بهداشت و درمان شهرستان بود، پس از چند سال پیگیری مستمر از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین بیمارستان ساز در اسفندماه گذشته خریداری شد و قرار است در اردیبهشت‌ماه جاری در این بیمارستان افتتاح شود


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.