شناسه : 153644516
معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

مدرسه محوری یکی از مهمترین رویکردهای سند تحول بنیادین است


معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : مدرسه محوری یکی از مهمترین رویکردهای سند تحول بنیادین است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " علیرضا مصباح فر" در شورای نظارت بر مدارس غیردولتی برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس را تشریح کرد.

وی افزود : برای تحقق مدرسه محوری ، توانایی و صلاحیت مدیران یکی از مهم‌ترین موارد به شمار می آید.

مصباح فر گفت : بر این اساس برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه‌ای مدیران مدارس در استان یزد اجرا می‌شود  و همه مدیران مدارس و مراکز غیردولتی باید در این برنامه شرکت نمایند.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه صلاحیت های مدیران در دو بخش صلاحیت های عمومی و اختصاصی مورد ارزیابی قرار می گیرد گفت : در این برنامه علاوه بر سنجش حوزه ارزش‌ها و نگرش ها، مهارت های مدیران در بخش های نظارت و کنترل، مدیریت ارتباطات، مدیریت منابع، مدیریت آموزشی، شایستگی های دانشی، ویژگی‌های شخصیتی و سایر توانمندی‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 مصباح فر تاکید کرد : بر این اساس برای هر مدیر شماره تایید صلاحیت صادر شده و مبنای ادامه فعالیت وی در سال تحصیلی ۹۹_۹۸ خواهد بود و نتایج ارزیابی، برای نیاز سنجی دوره های آموزشی مدیران نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.