شناسه : 153563329
معاون اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد خبر داد:

محورهاي پرحادثه يزد مشخص شد/وقوع 21 درصد تصادفات نوروزي در جاده‌هاي روستايي


معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد گفت: 21 درصد حوادث ترافيكي در سفرهاي نوروزي در جاده‌هاي روستايي استان يزد رخ داده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، جواد ذاكر با اشاره به پایان طرح نوروزی ۹۸ اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال ۳۰۳ نفر از كاركنان اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد در قالب ۲۲ گشت و ۱۷ اکیپ راهداری در طول محورهاي استان فعاليت كردند.

وي بيان كرد: همچنین ۱۶ راهدارخانه و ۱۳ ایستگاه چای صلواتی نيز در طول مسیرهای مواصلاتی پذیرای مسافران نوروزی بودند.

ذاکر با اشاره به اقدامات انجام شده قبل از آغاز طرح نوروز 98، افزود: تجدید خط‌ کشی‌ها و مرمت علائم، لکه گیری سطح راه‌ها و آشکارسازی نقاط پرحادثه از يك‌سو و رعایت مقررات رانندگی از سوی رانندگان و تلاش سایر دستگاه‌های امداد جاده‌ای به ويژه پلیس راه، ميزان متوفيان در صحنه تصادف كاهش قابل قبولي داشت.

وي خاطرنشان كرد: در طرح 21 روزه نوروزي، تنها یک حادثه رانندگی منجر به فوت در سطح جاده‌هاي استان يزد اتفاق افتاد در حالی که در طرح نوروزی سال 97، حوادث جاده‌ای منجر به فوت در محل، 9 مورد بوده است.

معاون راهداری اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد ادامه داد: با توجه به افزایش ۱۴ درصدی تردد در محورهای استان، راه‌های یزد ـ مهریز و بالعکس، کنار گذر یزد و محور نایین به عقدا از پرترددترین محورهای استان در نوروز ۹۸ بوده‌اند و در این مدت 5 هزار و 368 سفر با وسایل نقلیه عمومی ثبت شد.

ذاکر يادآور شد: با توجه به آمار حوادث جاده ای رخ داده، محورهای یزد ـ کرمان، یزد ـ شیراز و یزد ـ میبد، پرحادثه ترین محورهای اصلی استان هستند و که در مجموع ۳۵ درصد حوادث در این محورها رخ داده است.

معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد اظهار داشت: همچنین ۲۱ درصد حوادث نوروز ۹۸ در راه‌های روستایی رخ داده است.

وي عنوان كرد: بر اساس آمار، ۴۱ درصد حوادث از نوع تصادفات رخ به رخ بوده و ۳۵ درصد حوادث نیز در اثر واژگونی اتفاق افتاده است.

ذاكر افزود: امسال با توجه به افزایش ترددهای جاده ای و علیرغم  وقوع حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و طوفان شن در سطح راه‌ها، با حضور به موقع عوامل راهداری در جاده‌ها در کنار سایر دستگاه‌های امداد جاده ای از جمله پلیس راه و همکاری مردم عزیز، شاهد کاهش چشمگیر ۸۰ درصدی متوفیان سر صحنه در راه‌های برون شهری بوده ايم که امیدوارم با تلاش مضاعف و به سرانجام رسیدن پروژه‌های مهم راهداری، این کاهش حوادث را در طول سال ۹۸ شاهد باشیم.​آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.