شناسه : 153754532

مبلغین و مبلغات با استفاده از باورهای فرهنگی و دینی مردم اتحاد و انسجام اجتماعی را در جامعه تقویت کنند


استاندار یزد با اشاره به اینکه روحانیت از معتمدترین قشرهای اجتماعی در بین مردم هستند، از علما و مبلغان دینی ‌خواست اعتماد مردم و همه نیروهای انقلاب به نظام و ساختارهای آن را افزایش دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد در گردهمایی طلایه‌داران دیانت و ‌سیاست اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور، به چنین گردهمایی‌هایی که بتواند دل‌ها را به هم نزدیک کند و جهت گیری‌های ‌مناسبی را برای خدمت به جامعه برای همه ما مشخص کند، نیازمندیم.

استاندار یزد روحانیت را یکی از معتمد‌ترین قشرهای اجتماعی در بین مردم دانست و ادامه داد: شایسته است علما و مبلغان دینی به عنوان افرادی که تریبون‌های مختلفی را در سطح جامعه دارند، اعتماد مردم و همه نیروهای انقلاب به نظام و ساختارهای آن را افزایش دهند.

طالبی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصت بسیار خوبی برای ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با مردم دانست و بیان کرد: چیزی که امروز بیش از هر زمان دیگر‌ی به آن نیاز داریم، افزایش اعتماد عمومی به نظام و ساختارهای آن است زیرا همه تلاش دشمنان بر کاهش این اعتماد متمرکز شده و باید همه ما در جهت تقویت ارتباط مردم با نظام حرکت کنیم.

عالی ترین مقام اجرایی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید بدانیم که مسیر حرکتی همه ما باید به سمت تقویت باورهای عمومی جامعه، اعتماد مردم و افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه باشد.

وی ادامه داد: لازم است مسیری را در خدمت به مردم انتخاب کنیم ‌که به سمت هم افزایی همه نیروهای انقلاب برای فائق آمدن بر مسائل و مشکلات کشور باشد.

طالبی افزود: در مسیر کار و فعالیت، در یکی از بدترین شرایط ممکن کشور از نظر در اختیار بودن اعتبارات دولتی قرار داریم اما منابع در اختیار مردم و فرصت‌های مشارکت جامعه در حوزه‌های مختلف به اندازه‌ای هست که اگر اعتماد لازم را به وجود آوریم و زمینه‌های همکاری و تعامل مردم با حاکمیت را فراهم نماییم، از بسیاری از این مشکلات و مسائل عبور خواهیم کرد ‌و کشور در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت.

استاندار یزد اظهار امیدواری کرد: ‌با کمک روحانیت، علما و مبلغان دینی، فضای اعتماد عمومی در جامعه شکل گیرد و اتحاد و انسجام اجتماعی که از مشخصه‌های استان یزد با باورهای قوی فرهنگی و دینی است، تقویت شود.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.