شناسه : 153838299

فراخوان ارسال آثار صنایع دستی جهت اعطای نشان ملی


در مرداد ماه سالجاری مرحله اول داوری آثار برتر صنتعگران صنایع دستی استان یزد درخصوص اجرای پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری صنایع دستی، همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد "محمد رضا دهقان مهرجردی" در این خصوص گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درخصوص اجرای پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری صنایع دستی در سال 98، داوری به صورت همزمان با سراسر کشور تا پایان مرداد ماه انجام می شود و آثار برگزیده اول شهریورماه به سازمان مرکزی جهت داوری نهایی ارسال میگردد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: هنرمندان جهت دریافت و تکمیل فرم تقاضانامه و ارسال محصولات مورد نظر تا 10 مرداد ماه سال جاری می توانند به حوزه آموزش و ترویج این معاونت مراجعه نمایند.

دهقان مهرجردی با بیان اینکه دوره اعطای نشان مرغوبیت صنایع دستی هر دوسال یک بار در کشور برگزار میشود، اظهار داشت: آثار برگزیده در مرحله استانی جهت ارزیابی در سطح ملی در آبان ماه سالجاری در تهران به معرض نمایش و داوری گذاشته می شود.

این مقام مسئول در پایان به برخی از ضوابط شرکت در دوره های نشان ملی مرغوبیت اشاره کرد و گفت: محصولاتی که جهت شرکت در دوره های داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی ارائه می شوند بایستی دارای مرغوبیت، کیفیت، اصالت، نوآوری در طرح، نقش و فرم و برخوردار از بسته بندی و شناسنامه شاخص اثر باشند و هر هنرمند صرفاً مجاز به ارائه دو اثر خواهد بود و اگر هنرمندان متقاضی به صورت گروهی در برنامه شرکت نمایند تعداد اعضای گروه نبایستی از ۳ نفر بیشتر باشد و در صورت اخذ نشان، گواهی بصورت مشترک برای گروه صادر خواهد شد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.