شناسه : 153208562
به دنبال افتتاح 75 پروژه گردشگری در استان یزد:

ظرفیت اقامتی یزد به 10 هزار تخت رسید


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: امسال در مجموع ۷۵ پروژه‌ گردشگری در استان یزد افتتاح شد که این پروژه‌ ها ظرفیت‌ تخت ‌های اقامتی یزد را به ۱۰ هزار مورد رساند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ "سید مصطفی فاطمی" ضمن اعلام این خبر گفت: امسال در هفته دولت ۴۰ پروژه، در دهه فجر ۲۰ پروژه، در هفته گذشته سه پروژه و تا پایان سال جاری 15 پروژه در مجموع ۷۵ پروژه در حوزه گردشگری افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه افتتاح این پروژه ‌ها، ظرفیت تخت ‌های موجود در استان یزد را به ۱۰ هزار نفر می‌رساند، گفت: برای نوروز ۹۸ در سطح استان ۵۷۹ تخت در مهمانپذیرها، ۹۰ تخت در هتل‌ آپارتمان‌ها، هزار و ۷۳۶ تخت در تاقامتگاه های بومگردی و سنتی، ۲۸۰ تخت در کمپ ‌های کویرنوردی، ۱۴۰ تخت در مجتمع های گردشگری و 3 هزار و 800 تخت نیز در تاسیسات گردشگری پیش‌بینی شده است.

فاطمی خاطرنشان کرد: مجموع ظرفیت اسکان موجود در سایر مکان های قابل استفاده از جمله خوابگاه‌ها، مهمانسراهای ادارات و ... نیز ۲۵ هزار نفر است.

وی، ظرفیت اسکان در خانه‌ های مسافر را نیز 10هزار نفر و در مدارس ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بر اساس گزارش ارائه شده، امسال ظرفیت اسکان در مدارس نسبت به سال گذشته ۵ هزار نفر کاهش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد به ارائه آماری از دستگاه‌ های خدمات رسان در ایام نوروز ۹۸ پرداخت و بیان کرد: ناجا در ۳۰۰ پایگاه، هلال احمر در ۱۸ پایگاه ثابت و سیار، اورژانس‌ پیش‌بیمارستانی در ۵۳ واحد، درمانگاه ‌های فعال بخش خصوصی در ۳۰ نقطه، راهدارخانه ها در ۱۵ نقطه و کیوسک ‌ها و پایگاه‌ های اطلاع رسانی نیز در ۵۰ نقطه در طول ایام نوروز به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

وی یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز، ۲۰ شورای حل اختلاف و ۲۰ قاضی کشیک، مشکلات و مسائل مردم و مسافران نوروزی را حل و فصل خواهند کرد.

فاطمی همچنین از جانمایی سفره هفت سین در ۹۸ نقطه از سطح شهر خبر داد و اظهار داشت: در نوروز ۹۸ همچنین ۲۰۰ سرویس بهداشتی موقت، ۲۰ حمام عمومی، ۶۰۰ مکان برای اقامه نماز و ۱۰۰ مسجد به صورت شبانه ‌روزی به مسافران خدمات می دهند.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.