شناسه : 153226094

طرح برق یاران کوچک بعد از تعطیلات عید با قوت بیشتر ادامه می یابد


مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : طرح برق یاران کوچک تا پیش از عید نوروز ادامه خواهد داشت و سپس بعد از تعطیلات با قوت بیشتری تا پیک بار اجرا می شود.

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد ، مهندس محمد ميرشمس در حاشیه برگزاری طرح برق یاران کوچک در پیش دبستانی سبحان و اسما الحسنی یزد ،  تلفيق مفاهيم آموزشي با شيوه هاي نوين ارتباطي را از دلايل موفقيت این طرح در سنین پیش از دبستان در سال های گذشته  برشمرد و افزود: آموزش مفاهیم میریت مصرف برق با اجراي برنامه شاد، شعر خواني و مسابقه و در قالب طرح برق یاران کوچک از اوایل دی ماه آغاز شده و تا پیش از ایام نوروز ادامه می یابد.

وي اعلام آمادگی مراکز آموزشی پیش دبستانی و گزینش برخی مهدها و مدارس ابتدایی برای اجرای طرح برق یاران کوچک در سطح شهرستان یزد را یاد آور شد و  افزود: در طرح شش ماهه دوم سال که مکمل طرح آموزشی پیش از پیک بار است ؛ پسران و دختران سنین قبل از دبستان با يادگيري اشعار كودكانه ، شيوه هاي مديريت مصرف برق را می آموزند.

مهندس ميرشمس متذكر شد: بيان مراحل تولید ، انتقال و توزیع برق ، معرفي فرآيند توليد برق توسط انرژي خورشيدي ، آشنایی با ساعت اوج مصرف و وسایل برقی پر مصرف ، آشنایی با سامانه فوریتهای برق و مباحث ایمنی به کودکان این سنین آموزش داده می شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مدیریت مصرف را عامل مهم و تاثیر گذار در کاهش آلاینده ها ، حامل های انرژی خواند و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این برنامه ها تا پیش از پیک بار ، شاهد کاهش مصرف در ساعات اوج بار باشیم .

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.