شناسه : 149782164

صنعت هسته‌ای ایران، سرپا و بانشاط


" صنعت هسته ای ایران ، سرپا و با نشاط " عنوان گزارش خبری است که در معاونت خبر صدا و سیمای مرکز یزد تهیه و پخش شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد " در این گزارش خبری و در مراسم انتقال محموله سي تني کيک زرد مجتمع صنعتي شهيد رضايي نژاد اردکان به کارخانه يو سي اف اصفهان ، رئیس سازمان انرژی اتمی: امروز صنعت هسته‌ای ایران در زمینه اکتشاف و استخراج و در تحقیق و توسعه با قدرت در حال پیشرفت است.

دکتر صالحي گفت: امروز صنعت هسته اي ايران چه در زمينه اکتشاف و استخراج و جه در زمينه تحقيق و توسعه با قدرت در حال پيشر فت است.
وي با اشاره به فعاليت هاي صورت گرفته در جهت توسعه فناوري صلح آميز کشور از ايجاد رآکتورهاي دوم و سوم نيروگاه بوشهر خبر داد و گفت: همه کارهاي ان انجام شده و تابستان سال آينده شاهد عمليات بتن ريزي نيروگاههاي دوم و سوم بوشهر خواهيم بود.
دکتر صالحي ايجاد مراکز يد درماني و توليد راديو داروها با همکاري وزارت بهداشت را از ديگر طرح هاي در دست اجرا در زمينه دانش هسته اي برشمرد و گفت: اين کمترين خدمتي است که مي توانيم به ملت بزرگ ايران هديه کنيم.
صالحي با بيان اينکه در موضوع برجام هيات نظارت بر برجام تصميم گيري مي کند و هيات نظارت بر برجام تحولات را رصد مي کند گفت: اين هيات بر اساس تحليل خود تصميم مقتضي را در زمان مناسب اتخاذ خواهد کرد.
معاون رئيس جمهور گفت: امروز چالش اصلي ما با غرب چالش فکري و حکمراني است و بحث هسته اي يک موضوع انحرافي است.
رئيس سازمان انرژي اتمي گفت: امروز با وجود دشمني ها ملت ايران استوارتر و ثابت قدم تر در مسير آرمان هاي والاي انقلاب قدم بر مي دارد.
طالبي  استاندار يزد هم در اين مراسم بهره برداري کامل از اين مجتمع در آستانه چهل سالگي انقلاب اسلامي را نشان دهنده سهم مهم استان يزد در توسعه فناوري هسته اي کشور دانست و اظهار اميدواري کرد با برنامه هاي سازمان انرژي اتمي سهم بيشتري ازاقتدار جمهوري اسلامي و اين موفقيت هاي نصيب استان يزد شود.
تابش نماينده مردم اردکان در مجلس شوراي اسلامي هم در اين مراسم تقويت اعتبارات مورد نياز طرح هاي سازمان انرزي اتمي را وظيفه مجلس دانست و گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران هرگز بناي تشنج و تنش را ندارد و راهبرد جمهوري اسلامي تنش زدايي است و هر کجا با بدعهدي مواجه شويم از منافع جمهوري اسلامي ايران دفاع خواهيم کرد
وي تاکيد کرد: همان طور که بارها گفته شده در صورت بدعهدي ها بازگشت به زمان قبل در زمينه انرژي هسته اي در کمترين زمان براي ما ممکن است و در اين زمينه ذره اي کوتاه نخواهيم آمد.

گزارش خبری " صنعت هسته ای ایران ، سرپا و با نشاط " را محمد جواد عمویی خبرنگار واحد مرکز ی خبر صدا و سیمای مرکز یزد تهیه و از سیمای شبکه یزد پخش شد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.