شناسه : 153789045

شهرستان مهریز، قطب بوم گردی استان یزد


مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد: باغشهر مهریز با قابلیت ‌های تفریحی و گردشگری فراوان، شرایطی را فراهم کرده است تا به قطب بوم گردی استان یزد تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ "سید مصطفی فاطمی" با اشاره به پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات برای راه اندازی واحدهای بومگردی در شهرستان مهریز در سال گذشته افزود: تاکنون 15 واحد با زمینه اشتغالزایی برای 25 نفر بطور مستقیم راه اندازی شده است و تا پایان سال نیز پنج  واحد دیگر به ظرفیت واحدهای بومگردی این شهرستان افزوده می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه مهریز دارای 2 اثر باغ پهلوانپور و قنات حسن آباد بعنوان دو اثر جهانی است افزود: این آثار جهانی منشاء خیر و برکت هستند و در جذب گردشگر و رونق بوم گردی نقش موثری دارند.

وی در ادامه گفت: شهرستان مهریز با دارا بودن مناطق ییلاقی و قابلیت های مختلفی که دارد و با افتتاح بوم گردی های زیاد، به قطب بوم گردی استان یزد تبدیل شده است.

زارع زاده فرماندار مهریز نیز با اشاره  به اینکه در نوروز 98 حدود 7700 نفر در این واحدها اقامت کردند افزود:در این شهرستان 90 نفر متقاضی ایجاد واحدهای بومگردی هستند که این نشان دهنده  تامین درآمد پایدار برای افراد در این واحدها است .

گفتنی است: شهرستان مهریز از شهرستان های ییلاقی استان یزد است که حدود 600 اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده دارد که 100 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.